24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

16.05.2019

Kadeci w Racławicach: historia, patriotyzm i sportowa rywalizacja

NOWY TARG. Zlot Kawalerów Krzyża Virtuti Militari w Racławicach w rocznicę zwycięstwa Kościuszkowskich wojsk i kosynierów nad armią rosyjską 4. kwietnia 1794 roku – zawsze jest dużym wydarzeniem historyczno-patriotycznym. Od lat uczestniczą w nim kadeci z Prywatnego LO. Tak było i podczas 225. rocznicy słynnej bitwy.

Czytaj więcej

13.05.2019

Poligonowe ćwiczenia pod kątem pucharowych Zawodów

NOWY TARG – KRAKÓW. Majowe ćwiczenia grup wojskowo-policyjnych kadetów z Prywatnego Liceum w jednostce patronackiej, czyli w krakowskim 5. Batalionie Dowodzenia, miały na celu jak najlepsze przygotowanie mundurowej młodzieży do planowanych końcem miesiąca Zawodów o Puchar Przechodni Dowódcy Batalionu.

Czytaj więcej

06.05.2019

Szkolenie w strażackiej Jednostce aż do siódmych potów

NOWY TARG. Nie było taryfy ulgowej dla kadetów z klasy I pożarniczej z Prywatnego LO dla Młodzieży, którzy odbywali kolejne szkolenie praktyczne w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Musieli oni bowiem przejść identyczny test sprawności fizycznej jak wszyscy przyjmowani w szeregi zawodowych strażaków. Sprawdziany takie odbywają się również w trakcie służby.

Czytaj więcej

29.04.2019

W mundurowych klasach III matura dla wszystkich i nagrody za osiągnięcia

NOWY TARG. Kadeci z dwóch klas III, Prywatnego LO dla Młodzieży: wojskowo-pożarniczej i policyjnej, odebrali świadectwa ukończenia nauki.

Czytaj więcej

25.04.2019

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

26 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów

Czytaj więcej

18.04.2019

Życzenia Wielkanocne

Właściciel oraz Dyrekcja Szkoły składają najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej

17.04.2019

Nieczynny sekretariat

W dniach 18 - 23 kwietnia, sekretariat Szkoły będzie nieczynny z powodu przerwy świątecznej

Czytaj więcej

17.04.2019

Wznowiony kierunek technika farmaceutycznego

Od roku szkolnego 2019/2020, w Policealnej Szkole Służb Medycznych wznowione zostało kształcenie na kierunku technik farmaceutyczny.

Czytaj więcej

01.04.2019

Dzień powszedni dzielnicowego nowym doświadczeniem kadetów

NOWY TARG. Co to są środki przymusu bezpośredniego, kiedy i na jakich zasadach można je stosować – tego i innych ciekawych rzeczy o pracy dzielnicowych dowiadywali się kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży podczas wizyty w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji.

Czytaj więcej

25.03.2019

Dzień Otwarty w Prywatnym LO tego roku dubeltowy

NOWY TARG. Wnioski z Dni Otwartych organizowanych w Prywatnym LO w poprzednich latach były jednoznaczne: przy tak dużym zainteresowaniu młodzieży klas gimnazjalnych najlepiej zrobić dwa Dni Otwarte w odstępie tygodniowym i uniknąć tłoku podczas pokazów. Jeden z nich już się odbył, potwierdzając słuszność założenia. Drugi planowany jest na czwartek 28. marca, z rozpoczęciem o godz. 9.00.

Czytaj więcej

21.03.2019

Uczestnicy konkursu na filmowym planie

NOWY TARG. Kadetów z Prywatnego LO absorbuje teraz produkcja filmowa. Zajmują się nią ci uczniowie klas mundurowych, którzy przystąpili do udziału w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Jedno z konkursowych zadań polega na stworzeniu filmowych para-dokumentów z nagraniami rekonstrukcji wydarzeń. Tematem I edycji organizatorzy uczynili „Bohaterów września 1939 r.” - żołnierzy walczących w wojnie obronnej po napaści Niemiec na Polskę.

Czytaj więcej

11.03.2019

I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 z kadetami, militariami i służbami mundurowymi

NOWY TARG. Dużym i międzynarodowym wydarzeniem stał się dwudniowy I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 pod honorowym patronatem Burmistrza Nowego Targu, goszczony w sali gimnastycznej SP Nr 11. Ze względu na historyczno-militarny charakter tej imprezy, do udziału w niej zostali zaproszeni również kadeci z klas mundurowych Prywatnego LO.

Czytaj więcej

08.03.2019

Liceum na VI Kiermaszu Szkół zaciekawiało ofertą i stoiskiem

JABŁONKA ORAWSKA. 10 placówek z Nowego Targu i gminy Jabłonka brało udział w VI Kiermaszu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z inicjatywy wójta gminy Jabłonka, Antoniego Karlaka, jest on organizowany w Orawskim Centrum Kultury. Wśród szkół przedstawiających swoją ofertę edukacyjną przyszłym absolwentom podstawówek oraz wygaszanych gimnazjów, nie brakło Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży.

Czytaj więcej

04.03.2019

Kadeci w grze miejskiej

Głośnym echem odbiły się w mieście obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o skazanych na zapomnienie uczczono w trzech miejscach, a najhuczniej – podczas akcji plenerowej w Szkole Podstawowej Nr 5, z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Błyskawica”. Kolejnym elementem tych obchodów była gra miejska.

Czytaj więcej

04.03.2019

Kadeci na szkoleniu lawinowym dla bezpieczeństwa własnego i innych

TATRY. Góry są piękne, ale i niebezpieczne. Dlatego kadeci z Prywatnego LO co roku biorą udział w terenowym szkoleniu - tzw. lawinowym ABC. Tym razem przeprowadził je pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego - Jan Krzeptowski–Sabała.

Czytaj więcej

01.03.2019

Pierwsze tego roku ćwiczenia w Krakowie, czyli taktyczny wycisk

Wyjazd kadetów z Prywatnego LO do jednostki patronackiej - 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce, zdominowały intensywne ćwiczenia z zakresu taktyki pola walki. Brała w tym udział mundurowa młodzież z klas I i II o profilu policyjnym i wojskowym.

Czytaj więcej

26.02.2019

Kuratorzy sądowi u kadetów, czyli pouczająca rewizyta

Nietuzinkowych gości mieli kadeci z klas mundurowych naszego liceum. Odwiedzili ich bowiem kuratorzy sądowi, opowiadając o specyfice i zakresie swojej pracy.

Czytaj więcej

22.02.2019

Kadeci-pożarnicy poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego

Zawodowi strażacy to już dobrzy znajomi kadetów z klas pożarniczych Prywatnego Liceum. Kolejna wizyta w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Targu przysporzyła im fachowej wiedzy i była okazją do praktycznego przećwiczenia umiejętności oraz zaznajomienia się ze sprzętem.

Czytaj więcej

22.02.2019

Sukces naszej koleżanki

Uczennica Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży - Patrycja Karciarz, uczestniczyła w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2019 organizowanej w tym roku w Zakopanem.

Czytaj więcej

Strona z 8‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›