24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Targi szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Waksmundzie, a w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szaflarach odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Targi te mają na celu przedstawienie uczniom trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu nowotarskiego, ale nie tylko, ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z nas przechodził ten etap, kiedy musiał dokonać wyboru jaką drogą chciałby w swoim życiu dalej podążać, dlatego też, prezentacja oferty edukacyjnej jest rzeczą bardzo ważną, aby zachęcić ucznia do podjęcia nauki w danej szkole.

W organizowanych targach uczestniczyły różne szkoły ponadgimnazjalne w tym również i przedstawiciele Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Stoisko gdzie przedstawiciele Prywatnego LO omawiali system kształcenia w szkole było cały czas oblegane przez chcących dowiedzieć się jak najwięcej o naszej szkole uczniów trzecich klas gimnazjów. W większych lub mniejszych grupach podchodzili do stoiska i rozpytywali o życie w szkole, atrakcje, mundury, sprzęt, wyjazdy do różnych jednostek, o wymagania nauczycieli czy też o zdawalność % matury. Interesowała ich także możliwość podjęcia pracy w służbach mundurowych po zakończeniu nauki. W celu dokładniejszej analizy oferty edukacyjnej, potencjalni kandydaci na kadetów w naszej szkole zaopatrzyli się w broszury reklamowe.

Podczas tych rozmów można było zauważyć sporą cześć uczniów gimnazjów, którzy interesowali się służbami mundurowymi w RP, dlatego też na zakończenie spotkania gdy się żegnaliśmy mówili „do zobaczenia w Waszej szkole we wrześniu”.