Zajęcia kadetów w WOSzK

30 maja klasa pierwsza o profilu wojskowo-policyjnym miała okazję wziąć udział w zajęciach organizowanych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym w Kościelisku. Zajęcia organizowane były przez instruktorów, którzy szkolili naszych kadetów w następujących dziedzinach: nurkowanie w stroju płetwonurka, wspinanie po ściance, walka wręcz.

Każdy z kadetów musiał również pokonanać tor przeszkód, który obowiązuje podczas procesu rekrutacyjnego do policji. Pokonanie go, ma uzmysłowić kadetom jak trudny jest to test oraz okazać ich słabe strony, na które muszą zwrócić szczególną uwagę w kolejnych latach aby bez problemu móc zaliczyć ten test w przypadku ubiegania się o etat w policji.

Podczas nurkowania pierwszoklasiści mieli możliwość zanurzenia się w wodzie w pełnym ekwipunku płetwonurka i przepłynąć kilka basenów pod wodą. Natomiast podczas wspinania się na ściance mieli możliwość sprawdzenia wytrzymałości swoich rąk i nóg, a także pokonania lęku wysokości. Ścianka ma wysokość 14 metrów, a z tej wysokości „świat” wygląda inaczej.

Podczas testu sprawności fizycznej kadeci dowiedzieli się na co mają zwracać uwagę, aby podczas kolejnego testu móc go zrealizować w szybszym czasie bez popełniania błędów, które w procesie rekrutacji eliminowałyby kandydata do policji. Podczas walki wręcz kadeci szkolili swoje umiejętności, bowiem podczas ćwiczeń w szkole mają zajęcia z jiu jitsu.