Ania Morawa zdobyła puchar SZEFA WSzW w Krakowie

Uczniowie Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu po raz 4 z rzędu brali udział w uroczystościach rocznicowych Bitwy pod Racławicami oraz święcie dedykowanym kawalerom i damom odznaczonym Krzyżem Virtuti Militari.

Przy okazji święta uczniowie szkół mundurowych województwa małopolskiego rywalizowali między sobą w sprawnościowych zawodach terenowych i wiedzy wojskowej. Częścią zawodów było też strzelanie z broni pneumatycznej. W tegorocznych zawodach strzeleckich klasyfikacji indywidualnej uczennica naszej szkoły ANIA MORAWA zdobyła puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie i tytuł najlepszego strzelca zawodów.
Uroczystość miała charakter podniosły oparty o ceremoniał wojskowy. Wystąpienia prelegentów były skierowane do naszych przodków za udział w walkach przeciwko zaborcom, najeźdźcom oraz okupantom naszego kraju jako przykład patriotyzmu, odwagi, męstwa i poświęcenia. Dzięki nim możemy się cieszyć swobodą i wolnością. Te słowa skierowane były jako wzór i wartości do naśladowania oraz świadomości, że wolność i niepodległość nigdy nie jest dana nam raz na zawsze. Uroczystość dla zadowolenia uczniów zakończyła się grochówką wojskową.