24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

triumf Patrycji Karciarz

Nowotarskie lotnisko jest już tradycyjnym terenem rozgrywania Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Tego roku biegowej imprezie szczególnego charakteru nadało wpisanie w program powiatowych Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce na dystansie 1000 metrów wywalczyła nasza kadetka z III klasy policyjnej

Do rywalizacji w biegach przełajowych stanęło 5 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców z klas ponadgimnazjalnych szkół całego powiatu nowotarskiego. Chłopcy mierzyli się z dystansem 1,5-kilometrowym, a dziewczęta – z dystansem o 500 metrów krótszym. W każdej ze szkolnych drużyn startowało 6 zawodniczek lub 6 zawodników, a jeśli mniej, to i mniej punktów uzyskiwał taki team. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

 

Patrycja Karciarz wbiegła na metę mocno wyprzedzając swoje rywalki. Jej sukces nie dziwi, gdyż – jako wytrwale trenująca biegaczka narciarska z Białego Dunajca – osiągnęła bardzo dobrą wydolność układu krążeniowo-oddechowego, co jest podstawą sukcesu w konkurencjach biegowych. Ubiegłego roku też osiągnęła wynik, który kwalifikował ją do udziału w biegach przełajowych rangi wojewódzkiej, jednak ze startu wyeliminowała Patrycję kontuzja. Wojewódzkie zawody – z udziałem medalowych trójek dziewcząt i chłopców - planowane są na połowę maja przyszłego roku. Być może również będzie je gościło nowotarskie lotnisko.