Liceum na VI Kiermaszu Szkół zaciekawiało ofertą i stoiskiem

JABŁONKA ORAWSKA. 10 placówek z Nowego Targu i gminy Jabłonka brało udział w VI Kiermaszu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z inicjatywy wójta gminy Jabłonka, Antoniego Karlaka, jest on organizowany w Orawskim Centrum Kultury. Wśród szkół przedstawiających swoją ofertę edukacyjną przyszłym absolwentom podstawówek oraz wygaszanych gimnazjów, nie brakło Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży.

W związku z kumulacją roczników szkolnych, VI Kiermasz gościł potężną rzeszę uczniów. Zgromadzonej w Centrum Kultury młodzieży, wszystkie szkoły – w różnorakich atrakcyjnych formach - przedstawiały swoją ofertę na rok szkolny 2019/2020. Mundurowe liceum z Nowego Targu uczyniło to „po wojskowemu” - sprawnie i przystępnie.

Po prezentacji ofert przyszli absolwenci mieli możliwość bliższego poznania poszczególnych szkół dzięki ich stanowiskom w holu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, stanowisko „Venuleta” prezentowało tylko nieliczne eksponaty broni pneumatycznej wykorzystywanej w Szkole. Zaciekawienie budziły także inne gadżety, np. hełm, pałka tonfa, kajdanki itd. wykorzystywane przez kadetów na zajęciach z wychowania fizycznego, samoobrony i stosowania środków przymusu bezpośredniego. Ulotki z ofertą programową rozeszły się w dużej ilości. Duże zainteresowanie młodzieży ofertą edukacyjną, wachlarzem zajęć dodatkowych i charakterem Szkoły zwiastuje, że uczniom klas mundurowych przybędzie wkrótce sporo młodszych kolegów.