I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 z kadetami, militariami i służbami mundurowymi

NOWY TARG. Dużym i międzynarodowym wydarzeniem stał się dwudniowy I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 pod honorowym patronatem Burmistrza Nowego Targu, goszczony w sali gimnastycznej SP Nr 11. Ze względu na historyczno-militarny charakter tej imprezy, do udziału w niej zostali zaproszeni również kadeci z klas mundurowych Prywatnego LO.

Wystawa organizowana przez Grupę Modelarską Nowy Targ zgromadziła dużą ilość, bo ponad 400 miniaturowych dzieł. Były to mniejsze i większe śmigłowce, samoloty odrzutowe, pojazdy wojskowe gąsienicowe i kołowe, pojazdy cywilne, pojazdy opancerzone, statki, okręty podwodne, dioramy, także figurki i popiersia science fiction - we wszystkich skalach, zarówno z okresu II wojny, jak i współczesne. Prezentowały się tam również na swoich stoiskach Polskie Siły Zbrojne – Wojska Obrony Terytorialnej i Placówka Straży Granicznej z Zakopanego.

I Festiwal, z rzeszą zwiedzających, był okazją do zaprezentowania i wypromowania Szkoły, bowiem wśród tych, których przyciągnęła bogata ekspozycja, byli także przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Oni bowiem stoją przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły średniej. Kadeci z „Venuleta” wyczerpująco mogli odpowiedzieć im na liczne pytania dotyczące funkcjonowania i specyfiki Szkoły.