24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

19.02.2019

III edycja historycznego konkursu - z warsztatami w krakowskim IPN-ie

Bardzo metodycznie przygotowują się kadeci z naszego liceum do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Służyły temu warsztaty zorganizowane w krakowskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Silną motywacją są też dla nich sukcesy odniesione w dwóch poprzednich edycjach tych coraz popularniejszych zmagań, organizowanych przez IPN i Komendę Główną Policji.

Czytaj więcej

13.02.2019

W mundurowym liceum - turnieje kenjutsu

Fukuroshinaj – to nazwa broni, którą walczą adepci kenjutsu, czyli klasycznej japońskiej sztuki walki z użyciem mieczy. Takie turnieje odbywają się w naszym liceum od 6. lutego i trwać będą do końca marca.

Czytaj więcej

08.02.2019

Służba wojskowa? Pewność i kariera

Szerokim frontem przetacza się teraz przez kraj akcja rekrutacji do służby wojskowej. Kadeci z naszego liceum też mieli okazję gościć wysłannika służb mundurowych. Odwiedził ich oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu, ppor. Sławomir Bafia.

Czytaj więcej

04.02.2019

Kadecka studniówka, czyli szyk bez munduru

Nawet wychowawcom trudno było swoje kadetki i swoich kadetów rozpoznać w nowym image’u… Studniówka to szczególny dzień, w którym młodzież – tak rozpoznawalna na ulicach po swoim mundurze – zmieniła strój na elegancki, nawet oszałamiająco elegancki. Przełomowy moment – jak i u całej rzeszy maturzystów – rozpoczyna odliczanie dni do egzaminu dojrzałości, ale zmusza też do poważnego myślenia o życiowych decyzjach.

Czytaj więcej

01.02.2019

Nowe doświadczenie kadetów - sąd od środka i obecność na rozprawie

Doświadczenia kadetów z naszego Liceum poszerzyły się o ciekawy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Mieli oni okazję uczestniczenia w rozprawie zakończonej wyrokiem na sprawcy przestępstwa, mogli też od środka poznać funkcjonowanie instytucji takiej jak Sąd Rejonowy w Nowym Targu.

Czytaj więcej

17.01.2019

Kadeci - miłymi gośćmi w Stowarzyszeniu "Rodzina Policyjna 1939"

Kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży, zaproszeni przez panią przewodniczącą Stowarzyszenia, Grażynę Tęczar, już drugi rok z rzędu gościli na uroczystym spotkaniu opłatkowym w siedzibie „Rodziny”, w obiektach krakowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Czytaj więcej

10.01.2019

Kadeci tworzą filmy o bohaterach

NOWY TARG. Nowotarski rynek zmienił się na chwilę w plan filmowy. Aktorami rozgrywających się scenek i operatorami jednocześnie byli kadeci z Prywatnego Liceum. Ta filmowa twórczość młodzieży klas mundurowych wiąże się z udziałem w kolejnej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Czytaj więcej

22.12.2018

Sekretariat

W dniach 24 grudnia - 1 stycznia 2019 r. sekretariat nieczynny.

Czytaj więcej

21.12.2018

Wigilia

21 grudnia to ostatni dzień nauki przed świąteczną przerwą w szkole. Dlatego też kadeci III klasy postanowili przygotować Wigilię Klasową, w której uczestniczyła także Dyrekcja Szkoły.

Czytaj więcej

20.12.2018

II MIEJSCE w piłce ręcznej dziewcząt

21 grudnia nasze kadetki wywalczyły II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Licealiadzie Ośrodka Sportowego w Nowym Targu. Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej

20.12.2018

Kadeci klas III w WOSzK w Zakopanem

Kolejny pobyt kadetów klas III w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Zakopanem, to kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu samoobrony, pływania oraz skoków do wody.

Czytaj więcej

18.12.2018

Wojskowy Mikołaj, czyli radość w Chatce

Nie ma świąt przed którymi wojskowy Mikołaj nie zawitałby do „Chatki”. Niepełnosprawni podopieczni bardzo na niego czekają i poznają ten dzień po ubieraniu choinki. Tych nadziei na gościa z prezentami kadeci z naszego liceum zwieść nie mogą.

Czytaj więcej

17.12.2018

Bogaty program ćwiczeń dla kadetów różnych profili

Bogaty i wyjątkowo urozmaicony program miała ostatnia w tym roku wizyta kadetów w jednostce patronackiej – 5. Batalionie Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce. Pojechało tam ok. 30 uczniów I i II klas mundurowych, zaczynając – tradycyjnie – od dwugodzinnego ćwiczenia musztry.

Czytaj więcej

07.12.2018

Mikołaj w szpitalu

Mikołaj, anioł oraz kadeci odwiedzili najmłodszych pacjentów w szpitalu w Nowym Targu, aby rozdać im prezenty.Ich uśmiechy oraz uśmiechy rodziców, którzy odwiedzili swoje dzieci były najlepszym podziękowaniem dla kadetów, za tą charytatywną akcję.

Czytaj więcej

06.12.2018

Akcja Krwiodawstwa

Patriotyczne klimaty roku 100-lecia polskiej Niepodległości, idea narodowego solidaryzmu – pewnością oddziałały na młodzież biorącą udział w akcji Honorowego Krwiodawstwa. Jesienna jej edycja zapisała się bowiem dużą ofiarnością.

Czytaj więcej

03.12.2018

Wywiadówka

Przypominamy o wywiadówce 5 grudnia (środa) o godz. 17

Czytaj więcej

30.11.2018

Wizyta w KPP z lekcją musztry

Pierwszoroczni kadeci mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych policjantów. Służyła temu wizyta w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji. Pod czujnym okiem wyznaczonego funkcjonariusza odbyli tam lekcję musztry.

Czytaj więcej

28.11.2018

Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży

W związku z przypadającą w dniach 1 – 19 listopada ogólnoświatową i ogólnopolską kampanią „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” społeczność Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu po raz pierwszy włączyła się w obchody w/w kampanii, której organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Jutro i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Czytaj więcej

19.11.2018

zaczynamy REKRUTACJE do szkoły POLICEALNEJ

Nie jest wymagana matura, by u nas – w dwa lata lub nawet w rok – zdobyć kwalifikacje uprawniające do wykonywania pożytecznych i poszukiwanych na rynku pracy zawodów, dających przy tym szerokie możliwości kontaktów z ludźmi. Język obcy zawodowy w programie kształcenia zwiększa szanse zdobycia pracy za granicą.

Czytaj więcej

Strona z 8‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›