24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Kadeckie jasełka do zamyślenia się w świątecznym czasie

Święta niosą nastroje, wzruszenia, niepowtarzalne przeżycia. Dlatego ważne jest, z jakimi myślami wkracza się ten magiczny czas. O to, by skłonić do refleksji nad sensem i istotą świąt, postarały się tego roku dwie pierwsze klasy mundurowego LO w Prywatnych Szkołach im. prof. Venuleta, przygotowując dla całej szkolnej społeczności bożonarodzeniowy spektakl.

Najmłodszy rocznik kadetów tym razem sięgnął po tekst z fabułą osnutą na dziennikarskiej sondzie wśród różnych osób, proszonych, by powiedziały, czym są dla nich święta. Do głosu doszły więc: szaleńczy pośpiech i „wyścig szczurów”, które nie pozwalają nawet pomyśleć o świętowaniu; wszechobecna pokusa zakupów, ale też tęsknota za ludzką życzliwością i najbliższymi, wiele innych pragnień i myśli.

Oprócz tekstu, pierwszoklasiści pod wodzą majora Krzysztofa Tekiela postarali się o slajdy, elementy kostiumów, rekwizyty. Zainicjowali też śpiewanie kolęd.

Był to wstęp do życzeń, które na świąteczne dni i Nowy Rok składała mundurowej młodzieży dyrekcja szkoły. Kadeci też sformułowali swoje życzenia:

…byście nie byli tylko niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny – narodziny nowego człowieka. Błogosławionych świąt!
Potem zostało tylko łamanie się opłatkiem i dzielenie dobrym słowem – które powinno oświetlić i ocieplić cały kolejny rok.
 
Zobacz galerię