24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Wspomnienia z zeszłorocznych ćwieczeń poligonowych pod kątem pucharowych Zawodów

NOWY TARG – KRAKÓW. Majowe ćwiczenia grup wojskowo-policyjnych kadetów z Prywatnego Liceum w jednostce patronackiej, czyli w krakowskim 5. Batalionie Dowodzenia, miały na celu jak najlepsze przygotowanie mundurowej młodzieży do planowanych końcem miesiąca Zawodów o Puchar Przechodni Dowódcy Batalionu.

Na obszarze poligonu, całodniowy „wycisk” obejmował szereg konkurencji: rzut granatem, czołganie się na odległość 50 metrów, resuscytację, układanie rannego w pozycji bezpiecznej, przenoszenie rannego na odległość 50 metrów; wykonanie kablowej polowej linii łączności na odcinku 100-metrowym, nawiązanie łączności, składanie i rozkładanie karabinka Beryl oraz strzelanie z trenażera Cyklop.

 

Była to już druga runda przygotowań do Zawodów, prowadzona pod nadzorem zawodowych żołnierzy, rozlokowanych w 7 punktach kontrolnych. Do wyżej wymienionych konkurencji dojdzie jeszcze w pucharowej rywalizacji bieg na dystansie trzech kilometrów. Reprezentacje szkół – w składzie dwóch kadetów i dwie kadetki - będą wyłaniane na tydzień przed zawodami. Podstawą zakwalifikowania do udziału w reprezentacji na pewno staną się umiejętności i osiągane czasy.