24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

KOLEJNY SUKCES NASZYCH CHŁOPCÓW Z KLASY WOJSKOWEJ !!!

Kadeci laureatem ogólnopolskiego konkursu historyczno-plastycznego.
 
8 czerwca 2020 roku Komisja Konkursowa oceniająca prace w ogólnopolskim konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej dokonała oceny prac i przyznała tytuły laureatów w każdej z trzech grup wiekowych. Na konkurs wpłynęło 161 prac w następujących kategoriach wiekowych: 11-13 lat, 14-16 i 17-19 lat. Prace ocenianie były przez Komisję w skład której wchodzili scenarzysta i autor komiksów, plastycy i historycy. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów społeczeństwa polskiego z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.
W kategorii wiekowej 17-19 lat kadeci Marcin Jandura, Filip Kiszczyński i Marcin Owsiak komiksem pt. „ Skok na Powstanie” wywalczyli tytuł laureata wymienionego konkursu.
Opiekunem merytorycznym z ramienia Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu był mjr Krzysztof Tekiel.
W związku z nietypową tegoroczną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa odwołany został uroczysty finał, a cenne nagrody w postaci atrakcyjnych wydawnictw książkowych zostaną przesłane pocztą. Jesienią, jeśli to będzie możliwe zostaną zorganizowane warsztaty plastyczne dla laureatów VIII edycji konkursu „Epizody ...”.