24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Kadeckie zakończenie roku, czyli wolność i odpowiedzialność

Dla klas mundurowych Prywatnego LO dla Młodzieży tegoroczny finał 10-miesięcznej nauki był zupełnie inny niż w całej historii Szkoły: dystans, powaga, maseczki, rękawiczki, rozdanie świadectw nie w klasie, ale w większej przestrzeni sali gimnastycznej i… brak pocztu sztandarowego.
 
Ale nawet w tej rzeczywistości epidemicznych ograniczeń, nawet przez maseczki na twarzach, hymn Polski z gardeł kadetów brzmiał mocno i dostojnie. Uczniowie trzech klas mundurowych (bo maturzystów szkoła pożegnała już wcześniej) odbierali świadectwa, wchodząc do sali klasowymi grupami, w odstępach półgodzinnych.
 
Życzenia wspaniałych, udanych wakacji mundurowa młodzież odbierała od dyrekcji szkoły, swoich nauczycieli i wychowawców razem z przypomnieniem, że nawet, gdy mundur odkłada się do szafy na dwa wakacyjne miesiące – nie przestaje obowiązywać cały kodeks etyczny związany z prawem i honorem jego noszenia.      
 
Miłym momentem dla uczniów, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen, wyróżnili się wzorowym zachowaniem, odnieśli sukcesy w rywalizacji sportowej, zasłużyli się w wolontariacie – było wręczenie nagród i dyplomów. Wyróżnieni uczniowie to:
 
Julia Komperda z klasy I wojskowo-policyjnej
Aleksandra Skubisz klasy II wojskowo-policyjno-pożarniczej
Michał Hosaniak klasy II wojskowo-policyjno-pożarniczej
 
Nagrodzeni zostali także kadeci, którzy wykazali się  dojrzałą  postawą i godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach oraz zdobywali tytuły laureata:
Filip Kiszczyński
Marcin Jandura
Marcin Owsiak.
 
Warto zaznaczyć, że młodzież klas mundurowych będzie musiała włożyć znacznie więcej wysiłku w nadrobienie szkoleniowych zaległości spowodowanych epidemicznym przestojem.
 
Jeśli bowiem zdalne nauczanie ich rówieśnikom z innych szkół średnich pozwoliło uniknąć luk w edukacji, tak kadeci we wrześniu staną przed koniecznością nadrabiania nieodbytych treningów ze sztuk samoobrony, zajęć strzeleckich, szkoleń lawinowych, wyjazdów do jednostki patronackiej i do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego w Zakopanem. Tego wszystkiego bowiem zdalnie przeprowadzić się nie da.