24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

06.08.2019

OBÓZ NIEDZICA 2019

Ważne informacje!

Czytaj więcej

06.08.2019

Wykaz podręczników

Informujemy, że szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020 w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu, zostanie podany do wiadomości w pierwszych dniach września. Uczniowie będą mieli odpowiednio wydłużony czas, w celu nabycia podręczników.

Czytaj więcej

18.07.2019

Atrakcyjny zawód technika farmaceutycznego - znów do zdobycia w Szkołach im. prof. Venuleta

NOWY TARG. Po rocznej przerwie, Ministerstwo Edukacji Narodowej przywróciło kształcenie w zawodzie technik farmaceutyczny. W związku z tym Policealna Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu (ul. Św. Katarzyny 1) – posiadająca uprawnienia szkół publicznych - ponownie ogłasza rekrutację na ten atrakcyjny kierunek, na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

09.07.2019

Zmiana godzin otwarcia sekretariatu

Od dnia 17 lipca sekretariat będzie czynny w godz. 9:00-15:00

Czytaj więcej

02.07.2019

Postaci bohaterów września i kolejny sukces kadetów

NOWY TARG. Końcówka roku szkolnego przyniosła kadetom z Prywatnego LO dla Młodzieży kolejny sukces. W gronie dziewięciu ekip z całej Polski dwa zespoły reprezentujące Szkołę zostały laureatami I edycji konkursu „Żołnierze w służbie historii”.

Czytaj więcej

28.06.2019

Ważne!

W dniu 28 czerwca sekretariat czynny do godz. 14:30

Czytaj więcej

25.06.2019

Zakończenie roku szkolnego w liceum mundurowym

NOWY TARG. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, kadeci klas I wojskowo-policyjno-pożarniczej oraz II wojskowo-policyjnej Prywatnego Liceum, zebrali zasłużone nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej

19.06.2019

W konkursie IPN-u i Muzeum Katyńskiego - kadetki wśród laureatów

264 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w 10. edycji konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim. Dwie kadetki z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta - Marcelina Magaś i Arleta Stopiak-Głuch – zostały jego laureatkami II stopnia.

Czytaj więcej

14.06.2019

Policjanci w służbie historii: trzecia edycja, trzeci sukces

NOWY TARG. III edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii” – jak i dwie poprzednie – przyniosła kadetom z Prywatnego Liceum zaszczytne miejsca w gronie laureatów. O wysokiej randze konkursu świadczy fakt, że jest on organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji w Warszawie.

Czytaj więcej

10.06.2019

Pokaz mundurowych formacji w Dniu Dziecka

RABKA-ZDRÓJ. W rabczańskim amfiteatrze, z okazji Dnia Dziecka, odbył się pokaz poszczególnych formacji mundurowych. Brali w nim udział przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej i innych.

Czytaj więcej

10.06.2019

Kadetka LO dla Młodzieży wyróżniona w konkursie "Żyję bez uzależnień"

POWIAT NOWOTARSKI. Podczas V jubileuszowego Pikniku Zdrowia, na scenie w rynku, zostały wręczone nagrody laureatom profilaktycznego konkursu „Żyję bez uzależnień”. Wśród nagrodzonych znalazła się kadetka z klasy II Prywatnego LO dla Młodzieży – Anna Morawa, która zdobyła wyróżnienie.

Czytaj więcej

07.06.2019

W konkursie poświęconym polskim Kresom wyróżnienia dla nowotarskich kadetów

NOWY TARG. Dwójka kadetów z Prywatnego Liceum w Nowym Targu została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, a poświęconym polskim Kresom. Oliwia Twaróg zasłużyła na to pracą „Kresy - wspólna ziemia wielu narodów”, a Marcin Jandura – pracą „Losy Polaków na dawnych Kresach Wschodnich”.

Czytaj więcej

04.06.2019

Kadeci w Wojskowym Ośrodku: tak ćwiczą komandosi i piloci

NOWY TARG. Ponad 10 metrowa ścianka wspinaczkowa – dla utrudnienia odchylona od pionu jak wisząca skała - skoki do głębokiego na 5 metrów basenu z wysokości około 5m, walka wręcz, bieg z pokonywaniem przeszkód i transportowaniem manekina, ćwiczenia sprawnościowe ze skakaniem przez płotki i przez skrzynię podniesioną do maksymalnej wysokości. Tak szkoleni są komandosi i piloci. Taki też treningowy „wycisk” przeszli kadeci z klas pierwszej i drugiej Prywatnego Liceum w Nowym Targu podczas kolejnej wizyty w zakopiańskim Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym.

Czytaj więcej

16.05.2019

Kadeci w Racławicach: historia, patriotyzm i sportowa rywalizacja

NOWY TARG. Zlot Kawalerów Krzyża Virtuti Militari w Racławicach w rocznicę zwycięstwa Kościuszkowskich wojsk i kosynierów nad armią rosyjską 4. kwietnia 1794 roku – zawsze jest dużym wydarzeniem historyczno-patriotycznym. Od lat uczestniczą w nim kadeci z Prywatnego LO. Tak było i podczas 225. rocznicy słynnej bitwy.

Czytaj więcej

13.05.2019

Poligonowe ćwiczenia pod kątem pucharowych Zawodów

NOWY TARG – KRAKÓW. Majowe ćwiczenia grup wojskowo-policyjnych kadetów z Prywatnego Liceum w jednostce patronackiej, czyli w krakowskim 5. Batalionie Dowodzenia, miały na celu jak najlepsze przygotowanie mundurowej młodzieży do planowanych końcem miesiąca Zawodów o Puchar Przechodni Dowódcy Batalionu.

Czytaj więcej

06.05.2019

Szkolenie w strażackiej Jednostce aż do siódmych potów

NOWY TARG. Nie było taryfy ulgowej dla kadetów z klasy I pożarniczej z Prywatnego LO dla Młodzieży, którzy odbywali kolejne szkolenie praktyczne w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Musieli oni bowiem przejść identyczny test sprawności fizycznej jak wszyscy przyjmowani w szeregi zawodowych strażaków. Sprawdziany takie odbywają się również w trakcie służby.

Czytaj więcej

29.04.2019

W mundurowych klasach III matura dla wszystkich i nagrody za osiągnięcia

NOWY TARG. Kadeci z dwóch klas III, Prywatnego LO dla Młodzieży: wojskowo-pożarniczej i policyjnej, odebrali świadectwa ukończenia nauki.

Czytaj więcej

25.04.2019

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

26 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów

Czytaj więcej

18.04.2019

Życzenia Wielkanocne

Właściciel oraz Dyrekcja Szkoły składają najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej

17.04.2019

Nieczynny sekretariat

W dniach 18 - 23 kwietnia, sekretariat Szkoły będzie nieczynny z powodu przerwy świątecznej

Czytaj więcej

Strona z 11‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›