Zapraszamy do podhalańskiej kuźni stylistek!

Kosmetologia to piękny i przyszłościowy zawód, który pozwala zdobyć w dwa lata edukacja w Policealnym Studium Zawodowym prowadzonym przez Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu.

Pracownia kosmetyki wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę renomowanych firm, umożliwiającą przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów: mikrodermabrazji, pilingu kawitacyjngo, zabiegów z pomocą ultradźwięków, nawet mezoterapii bezigłowej – to jeden z największych atutów kształcenia w tej placówce.

Takiej pracowni mogą stolicy Podhala pozazdrościć nawet podobne ośrodki krakowskie. Podczas zajęć prowadzonych w małych grupach używane są kosmetyki renomowanych firm, bo tylko w takie produkty zaopatruje się Szkoła.

Kolejna zaleta zdobywania akurat tutaj tytułu technika usług kosmetycznych, to specjalistyczna kadra. Adeptów kosmetologii uczą wykładowcy krakowskich uczelni oraz nauczyciele prowadzący swoje gabinety kosmetyczne w sąsiednich miejscoowściach. W renomowanych gabinetach, centrach uzdrowiskowych i ośrodkach SPA odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w I i II roku kształcenia.

W dwuletnim cyklu Szkoła umożliwia zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych, potwierdzonego certyfikatem kwalifikację
wyodrębnioną w zawodzie: FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w tych specjalnościach szkolna pracownia zdobyła certyfikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Nie poprzestaje jednak Szkoła na realizowaniu podstawy programowej, odbywają się bowiem w każdym roku nauki dodatkowe szkolenia i kursy specjalistyczne, prowadzone przez firmy kosmetyczne o długim stażu na rynku oraz gabinety masażu leczniczego. Te podmioty również wydają certyfikaty potwierdzające nabycie dodatkowych umiejętności, a słuchacze w ten sposób aktualizują wiedzę o nowinkach kosmetycznej branży i innowacyjnych technikach.

Zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych to otwarta droga do zatrudnienia w gabinetach kosmetycznych, domach wczasowych, ośrodkach odnowy biologicznej i centrach SPA, termach w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Język angielski (z możliwością wyboru język niemiecki) jako jeden z przedmiotów, w połączeniu z innymi przedmiotami – daje podstawy również do uruchomienia działalności własnej. Słuchacze przez dwa lata poznają bowiem sposoby zakładania i prowadzenia firmy, sprawozdawczości i rozliczeń.

Szkoła Zaoczna przyjmuje absolwentów liceów i techników – ukończenie edukacji na tym etapie jest jedynym warunkiem stawianym kandydatom. Nie ma wymogu zdanej matury ani nie jest ważny wiek słuchacza. Nabór powadzony jest do końca sierpnia, zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

Makijaż naturalny, makijaż permanentny, manicure, pedicure, podologia, stylizacja paznokci, ale także masaż, cała gama zabiegów, również z dziedziny kosmetyki estetycznej, a przede wszystkim najnowszy światowy trend zamykający się w haśle Healthy Aeging (Zdrowe starzenie się) – to tylko część oferty, z jaką miały możność się zetknąć słuchaczki klasy II Policealnego Studium Zawodowego w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Venuleta, adeptki zawodu „technik usług kosmetycznych”.

NOWY TARG. Wszystko, co jest na topie w branży kosmetycznej – znajduje odzwierciedlenie w tematach szkoleń i pokazów organizowanych na bazie pracowni Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta. Profesjonalne wyposażenie stanowisk umożliwia zapraszanie tu renomowanych, wiodących na kosmetycznym rynku firm, a adeptek kierunku „technik usług kosmetycznych” do udziału w kursach nie trzeba zachęcać.

Formuła szkoleń umożliwia też udział zainteresowanych osób i już czynnych zawodowo kosmetyczek z zewnątrz, a każda taka weekendowa sesja kończy się wręczeniem imiennych certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności.

Krakowska Akademia Kosmetyczna przeprowadzała tutaj szkolenie wprowadzające w tajniki manicure kombinowanego z użyciem żelu hybrydowego i urządzeń do utwardzania promieniami UV. Ten rodzaj manicure jest tańszą i prostszą w wykonaniu alternatywą tipsów.

Produkty topowej amerykańskiej marki Victoria Vynn używane były podczas instruktażu poświęconego wydłużaniu paznokci, prowadzonego również przez Krakowską Akademię Kosmetyczną. Przyszła kadra kosmetycznych zakładów poznawała tę technologię i nabierała doświadczenia w wykonywaniu zabiegu pod okiem profesjonalistów, a efekty były spełnieniem marzeń o pięknych dłoniach. W osiągnięciu końcowego błysku pomogły kolorowe hybrydowe lakiery.

Z kolei we współpracy z katowicką firmą BIAR BEAUTY GROUP i wykorzystaniem produktów marki NOUVEA LASHES prowadzone było szkolenie w zakresie unikatowej metody półpermanentnego przedłużania rzęs metodą 1 : 1. Ta metoda, polegająca na indywidualnym dopasowaniu długości i grubości aplikowanych rzęs, uwzględnia formę rzęs naturalnych, pozwalając uniknąć problemów z ich osłabieniem skutkiem przeprowadzonego zabiegu.

Wszystkie kosmetyczne czynności, które są przedmiotem szkoleń, kursów i instruktaży, wymagają zarówno technicznej perfekcji, skupienia, jak i estetycznego zmysłu. Zapewnieniu tych warunków sprzyja wyposażenie stanowisk i prowadzenie szkoleń w kameralnych 8 – 12-osobowych grupach. A co jest doświadczeniem niezmiernie ważnym dla praktyki zawodowej – na żywych modelkach. Dlatego pracownie Szkół im. prof. Venuleta mają już ugruntowaną pozycję podhalańskiej kuźni stylistek.