24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

LEKCJE MUZEALNE

Uczniowie klasy III z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu w ramach zajęć z języka polskiego wzięli udział w lekcjach muzealnych w Krakowie, których tematem był "Romantyzm w kontekście" literackim oraz "Zrozumieć malarstwo".
Analiza dzieła sztuki Zajęcia odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Była to bardzo dobra powtórka do matury, jak również praktyczne zmierzenie się z analizą formy dzieła sztuki.

Analiza formy dzieła sztuki jest specyficzną umiejętnością, która ma uzupełniać częsty w praktyce szkolnej sposób prezentacji dzieł jako źródeł historycznych lub wizualnych odpowiedników treści literackich. Dzięki możliwości pracy z oryginałem muzeum oddaje dziełom sztuki głos wyrażony w ich własnym języku – języku formy związanym z możliwościami ekspresji charakterystycznymi dla malarstwa i rzeźby.  Zajęcia te na pewno przyczynią się do zwiększenia otwartości uczniów na niezwykłe możliwości wyrazu sztuk plastycznych oraz są bardzo dobrym uzupełnieniem przygotowań do majowych zmagań.
https://youtu.be/1x9koiAUQK4