WYCIECZKA KADETÓW DO KRAKOWA!

Korzystając z ładnej pogody, wsparcia finansowego Właścicieli Szkoły, a przede wszystkim poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, uczniowie naszej Szkoły tegoroczny Dzień Dziecka postanowili świętować w Krakowie. Wycieczka, która miała miejsce 9 czerwca, podzielona była niejako na dwa etapy.
Pierwsza część wyprawy miała wymiar edukacyjny, turystyczny. Wybór padł na Kazimierz. Kadeci, korzystając z usług miejscowego przewodnika, zwiedzili wpierw żydowską część dzielnicy, dawne Oppidum Judaeorum, czyli Miasto Żydowskie. Mogli podziwiać m.in. Synagogę Starą, ul. Szeroką, Synagogę Izaaka. W pamięci zostanie z pewnością również wizyta w Synagodze Remuh i na przyległym do niej cmentarzu żydowskim. Po zobaczeniu żydowskiej części Kazimierza, uczniowie zwiedzili również część chrześcijańską tego dawnego miasta. Mogli podziwiać perły architektury gotyckiej Krakowa – kościoły Bożego Ciała czy św. Katarzyny, zaś dopełnieniem zwiedzania była swoista lekcja historii w Panteonie Narodowym i Kościele na Skałce.
Druga część wycieczki to już wymiar rekreacyjny i integracyjny. Służyła temu wizyta w parku trampolin GOjump. Uczniowie mogli wyskakać się i wyszaleć, puszczając w niepamięć siedzący tryb życia i trudy związane z edukacją zdalną. Integracji służyły zajęcia z instruktorami, w których nie brakowało elementu rywalizacji pomiędzy grupami.
Integracja, edukacja i rekreacja – to cele wspomnianej wyprawy. To poznanie kultury i architektury żydowskiej, to lekcja historii na Skałce, to wreszcie współzawodnictwo i rozmowa z drugim człowiekiem. Uczniowie zgodnie przyznają, że wypad był udany i już w drodze powrotnej pojawiły się pytania w stylu: „Kiedy znów?”.