Dla uczniów mundurowego LO - 9 medali podczas zgrupowania sztuk walki

OCHOTNICA GÓRNA. Przez trzy dni, w Ochotnicy Górnej, odbywało się zgrupowanie sztuk walki. Organizatorem imprezy był Mariusz Błaszkiewicz, mistrz miecza.

Jest on aktywnym członkiem SKKF Akyama i często organizuje takie obozy - dla swoich uczniów, ale i dla sympatyków wschodnich sztuk walki. Podczas obozu nie zabrakło największej atrakcji - treningu miecza który poprowadził mistrz Błaszkiewicz. Gościem honorowym zgrupowania był profesor Romuald Wojnicz, kardiochirurg, wykładowca w Uniwersytecie Śląskim, który w przeszłości pracował w zespole profesora Religi.

Sensei Romuald Wojnicz prowadzi sekcję Karate Shotokan zrzeszającą w swych szeregach studentów, jak również wykładowców Śląskiej Akademii Medycznej. Treningi prowadzili również: sensei Stanisław Zawada z Chorzowa oraz shihan Aleksander Kozieł (trening Aikijujutsu) i sensei Jan Nowicki (trening Jujutsu).

W trakcie zgrupowania odbyły się też zawody Kenjutsu - walki mieczem, w których używa się miecza miękkiego, pokrytego pianką i skórą (fukuroshinai) oraz zawody Kyujutsu - łucznictwa japońskiego.

Była też niespodzianka, czyli trening nocny, rozpoczęty o trzeciej nad ranem. Liczną grupą na obozie stanowili uczniowie mundurowego LO, którzy zdobyli łącznie 9 medali w obydwu konkurencjach. w zawodach wzięło udział pięć drożyn: Prywatne LO, Yamabushi Dojo, Jukenshin Dojo, Dojo karate z Chorzowa i Kindai Ryu Bu Jitsumistrza Błaszkiewicza.

Wyniki zawodów Kenjutsu (miecz):

1 miejsce: Anastazja Czubernat LO, Jan Nowicki, Mateusz Trąbka LO, Natalia Walkosz
2 miejsce: Julia Brzyżek LO, Sebastian Bednarczyk LO, Julian Sztok, Anna Kukuc
3 miejsce: Franciszek Kukuc, Milena Sroka, Wiliam Mąka, Karolina Hryc LO

Wyniki zawodów Kyujutsu (Łuk Japoński)

1 miejsce: Milena Sroka, Anna Kukuc, Anastazja Czubernat LO, Gabriel Zontek LO
2 miejsce: Mateusz Trąbka LO, Karolina Hryc LO, Kamila Kalata, Julian Sztok
3 miejsce: Aleksandra Cyrwus, Jakub Wrzesień, Kinga Magiera, Wiliam Mąka.

Fot. Aleksander Kozieł