24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Dla uczniów mundurowego LO - 9 medali podczas zgrupowania sztuk walki

OCHOTNICA GÓRNA. Przez trzy dni, w Ochotnicy Górnej, odbywało się zgrupowanie sztuk walki. Organizatorem imprezy był Mariusz Błaszkiewicz, mistrz miecza.
 
Jest on aktywnym członkiem SKKF Akyama i często organizuje takie obozy - dla swoich uczniów, ale i dla sympatyków wschodnich sztuk walki. Podczas obozu nie zabrakło największej atrakcji - treningu miecza który poprowadził mistrz Błaszkiewicz. Gościem honorowym zgrupowania był profesor Romuald Wojnicz, kardiochirurg, wykładowca w Uniwersytecie Śląskim, który w przeszłości pracował w zespole profesora Religi.
 
Sensei Romuald Wojnicz prowadzi sekcję Karate Shotokan zrzeszającą w swych szeregach studentów, jak również wykładowców Śląskiej Akademii Medycznej. Treningi prowadzili również: sensei Stanisław Zawada z Chorzowa oraz shihan Aleksander Kozieł (trening Aikijujutsu) i sensei Jan Nowicki (trening Jujutsu).
 
W trakcie zgrupowania odbyły się też zawody Kenjutsu - walki mieczem, w których używa się miecza miękkiego, pokrytego pianką i skórą (fukuroshinai) oraz zawody Kyujutsu - łucznictwa japońskiego.
 
Była też niespodzianka, czyli trening nocny, rozpoczęty o trzeciej nad ranem. Liczną grupą na obozie stanowili uczniowie mundurowego LO, którzy zdobyli łącznie 9 medali w obydwu konkurencjach. w zawodach wzięło udział pięć drożyn: Prywatne LO, Yamabushi Dojo, Jukenshin Dojo, Dojo karate z Chorzowa i Kindai Ryu Bu Jitsumistrza Błaszkiewicza.
 
Wyniki zawodów Kenjutsu (miecz):
 
1 miejsce: Anastazja Czubernat LO, Jan Nowicki, Mateusz Trąbka LO, Natalia Walkosz   
2 miejsce: Julia Brzyżek LO, Sebastian Bednarczyk LO, Julian Sztok, Anna Kukuc 
3 miejsce: Franciszek Kukuc, Milena Sroka, Wiliam Mąka, Karolina Hryc LO 
 
Wyniki zawodów Kyujutsu (Łuk Japoński)
 
1 miejsce: Milena Sroka, Anna Kukuc, Anastazja Czubernat LO, Gabriel Zontek LO
2 miejsce: Mateusz Trąbka LO, Karolina Hryc LO, Kamila Kalata, Julian Sztok 
3 miejsce: Aleksandra Cyrwus, Jakub Wrzesień, Kinga Magiera, Wiliam Mąka.
 
Fot. Aleksander Kozieł