24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

03.12.2018

Wywiadówka

Przypominamy o wywiadówce 5 grudnia (środa) o godz. 17

Czytaj więcej

30.11.2018

Wizyta w KPP z lekcją musztry

Pierwszoroczni kadeci mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych policjantów. Służyła temu wizyta w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji. Pod czujnym okiem wyznaczonego funkcjonariusza odbyli tam lekcję musztry.

Czytaj więcej

28.11.2018

Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży

W związku z przypadającą w dniach 1 – 19 listopada ogólnoświatową i ogólnopolską kampanią „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” społeczność Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu po raz pierwszy włączyła się w obchody w/w kampanii, której organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Jutro i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Czytaj więcej

19.11.2018

zaczynamy REKRUTACJE do szkoły POLICEALNEJ

Nie jest wymagana matura, by u nas – w dwa lata lub nawet w rok – zdobyć kwalifikacje uprawniające do wykonywania pożytecznych i poszukiwanych na rynku pracy zawodów, dających przy tym szerokie możliwości kontaktów z ludźmi. Język obcy zawodowy w programie kształcenia zwiększa szanse zdobycia pracy za granicą.

Czytaj więcej

19.11.2018

Liga strzelecka nasza!

Od końca października, w trzech rundach, na nowotarskiej strzelnicy LOK, rozgrywana była Międzyszkolna Liga Strzelecka. We wszystkich trzech rundach triumfowali kadeci z naszego Prywatnego LO dla Młodzieży. W ich też ręce – oprócz pucharu dla zwycięzców tegorocznej Ligi - poszło aż siedem z dziewięciu w sumie pucharów.

Czytaj więcej

14.11.2018

Szukasz LICEUM?

Ta oferta jest dla Ciebie!

Czytaj więcej

13.11.2018

Podróż do Niepodległości

Bardzo ważnym elementem kształcenia naszej mundurowej młodzieży jest wychowanie patriotyczne. Wśród wielu jego form nie można pominąć uczestnictwa kadetów ze sztandarem Szkoły w wielu rocznicowych i okolicznościowych uroczystościach oraz udziału w historycznych, plastycznych czy wokalnych konkursach. Co jednak ważne – młodzież wykazuje też własną inicjatywę i duże zaangażowanie. Ich przejawami są doroczne szkolne akademie z okazji Święta Niepodległości.

Czytaj więcej

09.11.2018

"Rekord dla Niepodległej" w naszej szkole !!!

o 11:11 wspólnie zaśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego, by świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

22.10.2018

Poligon

Dla kadetów, którzy niedawno rozpoczęli naukę w klasach mundurowych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta, pierwszy kontakt z wojskowym poligonem był przeżyciem naprawdę mocnym. W przypadku drugoklasistów - służył utrwaleniu nabytych wcześniej umiejętności radzenia sobie z takimi ćwiczeniami, jakie odbywają żołnierze. Oczywiście w tych samych poligonowych warunkach.

Czytaj więcej

20.10.2018

triumf Patrycji Karciarz

Nowotarskie lotnisko jest już tradycyjnym terenem rozgrywania Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Tego roku biegowej imprezie szczególnego charakteru nadało wpisanie w program powiatowych Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce na dystansie 1000 metrów wywalczyła nasza kadetka z III klasy policyjnej

Czytaj więcej

10.10.2018

Kadeci w Oddziale Prewencji KWP

Dzień Otwarty dla klas mundurowych z województwa małopolskiego, pod hasłem „Poznaj Nas! Małopolskie Spotkanie z Mundurem – Policja 2018” – zgromadził ponad 600 uczniów z nauczycielami. Byli wśród nich także nasi kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Czytaj więcej

25.09.2018

SEKRETARIAT

od 26.09 do 05.10 sekretariat czynny od 8:00 do 15:00

Czytaj więcej

25.09.2018

Spotkanie edukacyjne dla kosmetyczek

Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Nowym Targu odbyło się spotkanie edukacyjne dotyczące higieny oraz zapobieganiu uchybieniom w procedurach higieniczno - sanitarnych w gabinetach kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej.

Czytaj więcej

20.09.2018

II miejsce w Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim

Wyjątkowo piękny i okazały puchar przywiozła nasza trzyosobowa reprezentacja klas mundurowych z krytej strzelnicy przy ul. Fabrycznej w Krakowie. Jest to trofeum za zdobycie II miejsca w III Ogólnopolskim Wieloboju Strzeleckim poświęconym pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Prestiżowe zawody w dniu święta „czerwonych beretów” organizował Związek Polskich Spadochroniarzy.

Czytaj więcej

20.09.2018

Survival, integracja i ćwiczenia

Pobudka!... a potem zaprawa na świeżym powietrzu i całe dnie - z wyjątkiem przerw na posiłki – wypełnione ćwiczeniami, treningami, rywalizacją zespołową i indywidualną. Jest tradycją Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta, że każdy rok nauki rozpoczyna obóz szkoleniowo-integracyjny w Niedzicy. To znakomita, plenerowa okazja, żeby świeżo upieczeni kadeci poczuli przedsmak przygody z mundurem i by szkolna społeczność poznała się, polubiła, wspólnie przeżyła czas wysiłku i odpoczynku

Czytaj więcej

18.09.2018

Technik Usług Kosmetycznych - REKRUTACJA do 30.09

Zapisz się i dołącz do grona absolwentek, które zdały egzamin kwalifikacyjny zawodowy w 100%

Czytaj więcej

18.09.2018

II miejsce w zawodach sportowo-obronnych

W Garnizonowym Ośrodku Szkolenia Pasternik-Rząska w Krakowie - z udziałem sześciu drużyn reprezentujących szkoły prowadzące klasy o profilu mundurowym na terenie województwa małopolskiego - rozgrywany był wielobój sportowo-obronny. W tych zawodach, które są eliminacją do IV Zlotu Klas Mundurowych planowanego w Żaganiu, 9-osobowa ekipa Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta, po zaciętej rywalizacji, wywalczyła II miejsce, z niewielką różnicą punktową do zwycięskiej ekipy z Nowego Sącza.

Czytaj więcej

11.09.2018

Podróż śladem martyrologii Polaków

Litwa, Łotwa i Rosja – tego roku przez terytorium tych trzech państw wiodła trasa podróży uczniów mundurowego liceum z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu. Podhalańscy kadeci już drugi rok z rzędu odbyli taką edukacyjną podróż śladem martyrologii Polaków, jako laureaci ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Komendę Główną Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Poprzednim razem, w grupie laureatów I edycji, odwiedzali historyczne miejsca na Białorusi i Ukrainie.

Czytaj więcej

06.09.2018

OBÓZ NIEDZICA 2018

Ważne informacje!

Czytaj więcej

05.09.2018

KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Lubisz fotografować? Zostań fotografem Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr! To proste – zrób zdjęcie aparatem, telefonem, innym urządzeniem mobilnym i wyślij je do nas mailem!

Czytaj więcej

Strona z 9‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›