Mundurowy hołd dla ofiar sowieckiej agresji

Przy symbolicznej mogile katyńskiej na nowotarskim cmentarzu odbyło się powiatowo-miejskie upamiętnienie kolejnej rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, połączone z obchodami Dnia Sybiraka. Nie mogło na nim braknąć delegacji Prywatnego LO dla Młodzieży, ze sztandarem Szkoły.

Jedyny na tych obchodach szkolny poczet w mundurach uczestniczył w Mszy św. sprawowanej w kościółku św. Anny, w intencji ofiar sowieckiej napaści na Polskę 17. września 1939 roku oraz pomordowanych w łagrach, rozstrzelanych w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, Kozielsku; zmarłych w bezmiarach Sybiru i w obozach Kołymy.

Obecność mundurowej młodzieży, szkolonej podczas musztry w paradnym kroku, ładnie wpisała się w hołd oddawany przez podhalańską społeczność ofiarom Wschodu. Była też świadectwem, że wpajanie patriotycznych wartości i historyczna wiedza nie idą na marne.