Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Zwracam się uprzejmie z prośbą o wsparcie symboliczną złotówką akcji charytatywnej, realizowanej na rzecz Bogumiła Blańdy, mieszkańca Harklowej, który 26 maja 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi: pracując w funkcji drwala, został przygnieciony przez spadające drzewo, w wyniku czego doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Od tamtej pory trwa nieustannie kosztowna rehabilitacja. Dzięki dotychczasowej pomocy ludzi dobrej woli leczenie kontynuowane jest bez przerwy i widoczne są efekty.
Symboliczna złotówka, którą przeznaczą Państwo na ten cel, stanowić będzie wielki i piękny dar, z całą pewnością rozjaśniający nierzadko smutne i zatroskane twarze osób, dotkniętych cierpieniem, czyli Bogumiła i jego bliskich. Warto kształtować w sobie wrażliwość na los drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka cierpiącego, pamiętając, że w każdej chwili podobna sytuacja spotkać może także i nas. Dzięki wynikającej ze współczucia i chrześcijańskiego miłosierdzia postawie, jaką na pewno Państwo wykażą, w Bogumile i jego rodzinie na nowo zapali się iskra nadziei na lepsze jutro.
Zbiórka trwać będzie od 6 do 29 października 2021 roku. Przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu będą przychodzić do klas w celu zebrania ofiar pieniężnych. Dodatkowo pieniądze można przekazywać bezpośrednio do mnie.
Z góry serdecznie dziękuję za każdą ofiarowaną złotówkę, gorąco Wszystkich pozdrawiam i pozostaję z wyrazami szacunku.

Nauczyciel polonista i bibliotekarz: mgr Robert Piszcz - opiekun Szkolnego Wolontariatu