24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Gdańska wyprawa kadetów- o Westerplatte po historię Solidarności

Mnóstwo wrażeń i sporą porcję wiedzy przyniosła kadetom z Prywatnego LO dla Młodzieży czterodniowa wycieczka do Gdańska. Pierwszym punktem jej bogatego i emocjonującego programu było zwiedzanie Westerplatte.  
Na tym skrawku polskiej ziemi, od którego 1 września 1939 roku zaczęła się II wojna światowa, młodzież zwiedzała ruiny zabudowań koszarowych, pilnie słuchając opowieści przewodnika.  To pozwoliło kadetom uzmysłowić sobie heroizm polskich żołnierzy, przez 7 dni, pod wodzą majora Henryka Sucharskiego, walczących z przeważającymi siłami niemieckimi.
 
Odwiedzając z kolei Europejskie Centrum Solidarności, młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę o nowe fakty związane z powstaniem tego potężnego ruchu oraz walką o odzyskanie narodowej suwerenności. Mogła też przybliżyć sobie sylwetki ludzi, dzięki których odwadze i determinacji dziś żyjemy w Unii Europejskiej, możemy podróżować po całym świecie, a półki w sklepach są zapełnione wszelkimi artykułami.  
 
Muzeum II Wojny Światowej to kolejna porcja wrażeń i wiedzy o tym tragicznym czasie. „Sołdek” – pierwszy po II wojnie zbudowany w Polsce masowiec parowy jest dziś statkiem-muzeum  i dał młodym wyobrażenie o myśli technicznej narodu dźwigającego się okupacyjnej biedy.
 
Każdy dzień pobytu na Wybrzeżu wypełniało poznawanie wielu niezwykłych miejsc. Te atrakcje trudno zliczyć. Czas na dzielenie się wrażeniami i na przeglądanie zdjęć młodzież miała dopiero wieczorem, w pokojach schroniska.
 
Wszystkim Uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas,wiele powodów do dumy,uśmiech i radość o każdej porze,słonecznie dziękuję,
 
 dyrektor Sylwia Sawicka