24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Kirkut zmienia oblicze - z dużym udziałem kadetów

Dariusz Popiela z Nowego Sącza – założyciel Fundacji „Ludzie, nie liczby”, na 7 listopada zapowiada odsłonięcie na nowotarskim kirkucie pomnika upamiętniającego prawie 3 tysiące ofiar Holocaustu, z Nowego Targu, Szczawnicy i innych miejscowości Podhala.
 
Kolejny raz na żydowskim cmentarzu pracowało z jego inspiracji kilkudziesięciu kadetów z mundurowego LO wraz ze swoimi nauczycielami. Inicjator porządkowania miejsca wiecznego spoczynku i masowych rozstrzeliwań dokonywanych przez okupanta w 1942 roku, jest wdzięczny za pomoc tylu młodych rąk. A dla kadeckiej młodzieży każda taka akcja to równocześnie poznawanie najtragiczniejszych kart wojennej historii.
 
Ma ona przy tym okazję, by poczuć satysfakcję z wolontariackiej pracy i uczestniczenia w dziele, które pozwoliło wcześniej odmienić wygląd cmentarzy żydowskich w Grybowie, Krościenku, Czarnym Dunajcu, a teraz zmienia oblicze nowotarskiego kirkutu.
 
W uroczystym odsłonięciu pomnika będzie oczywiście uczestniczyła mundurowa młodzież wraz z pocztem sztandarowym Szkoły, zaciągając też honorową wartę.