24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Kadeci pomogli w nieszczęściu

 Niosąc pomoc bliźniemu, realizujemy uczynek miłosierdzia. Dając świadectwo naszej miłości, sami wzbogacamy się o tę miłość – takie prawdy przyświecały charytatywnej zbiórce, prowadzonej przez wolontariat Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.
 
Z pomysłem i inicjatywą takiej akcji wyszedł opiekun wolontariatu, nauczyciel polonista i bibliotekarz Robert Piszcz, a zbiórka organizowana była na rzecz mieszkańca Harklowej, Bogumiła Blańdy, który uległ poważnemu wypadkowi i jest osobą niepełnosprawną.
 
Kadeci i tym razem pokazali, że mają serca otwarte na ludzkie nieszczęście – dużym pozytywnym zaskoczeniem była ostatecznie zebrana kwota: aż 600 zł. Jest to suma niebagatelna w przypadku stosunkowo niewielkiej liczby uczniów mundurowej szkoły.
 
Cały przychód ze zbiórki został wpłacony do Fundacji Splotu Ramiennego „Otwarte Ramiona”, gdzie Bogumił ma swoje konto.

- W imieniu Bogumiła, a także Jego bliskich i znajomych, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność Dyrekcji Szkoły za zgodę na przeprowadzenie tej akcji charytatywnej – mówi opiekun szkolnego wolontariatu.  Wielkie podziękowania również dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców Uczniów, Pracowników Administracyjnych i Wszystkich, którzy tę inicjatywę wsparli. Jesteśmy przekonani, że każdy ofiarowany grosz był szczerym darem serca oraz wyrazem głębokiej empatii i solidarności z osobą, którą los doświadczył wypadkiem i niepełnoprawnością. Wierzymy, iż okazane dobro powróci do Państwa w dwójnasób.