Kishinjuku - kadeci uczą się od mistrzów

W niedzielę 14 listopada na zaproszenie mistrza Mariusza Błaszkiewicza, założyciela szkoły Kindai Ryu Bu Jutsu, kadeci  PLO wzięli udział w seminarium Kishinjuku.

Szkolenie odbyło się w prywatnym Dojo organizatora,
w miejscowości Hebdów k. Brzeska. Program imprezy był bardzo urozmaicony. Prócz treningów Kishinjuku prowadzonych przez shihan Aleksandra Kozieła, odbyły się również treningi Jujutsu, które prowadzili: sensei Jan Nowicki, sensej Grzegorz Kobylarczyk, sensei Paweł Paryż.

Wszyscy Ci mistrzowie nadzorowali konkurencje, które organizator przewidział dla uczestników. A były to: turniej „shuriken”, czyli rzut gwiazdką ninja do celu oraz turniej „kyujutsu” czyli łucznictwo japońskie. W tych turniejach młodzież mogła walczyć o miejsca na podium, zdobywając medale. Na zakończenie seminarium ostatni trening prowadził mistrz Mariusz Błaszkiewicz, prezentując uczniom kilka technik z zakresu Aikijujutsu.

Nie obyło się również bez innych atrakcji. Na obiad była japońska zupa „ramen”, a na podwieczorek kiełbaski z grilla  i pieczony kurczak. Wszystko to w świetle ogniska przed Dojo. Po kolacji kilku kroków irlandzkiego tańca nauczył uczestników sensei Paweł Paryż.