24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Galeria Maćkowych bohaterów

Plastyczne uzdolnienia kadetów ujawniały się już nieraz, przy okazji różnych konkursów. Natomiast dla Maćka Bukowskiego, zakopiańczyka z I klasy wojskowo-policyjno-pożarniczej Prywatnego LO dla Młodzieży, rysowanie i malowanie to środek zaradczy na nudę i dobry sposób na relaks. Uwieczniając swoich ulubionych bohaterów na rysunkach i malunkach, ćwiczy też fotograficzną pamięć.
 
Uczeń mundurowej klasy swoją przygodę z kredkami i farbami zaczął już jako 12-latek. Na pewno zachęcił go do rysowania przykład ciotek, które ładnie malują i rysują, tworząc obrazy głównie religijne. Jego natomiast zainteresowali bohaterowie gier komputerowych i filmów, przede wszystkim: „Five Nights at Freddys”, „Deadpool”, „Powrót Godzilli”. Jego ulubieniec to Freddy z serii gier video - postać miła, niekiedy zabawna.
 
Używając kredek ołówkowych, flamastrów, cienkopisów, stworzył galerię bohaterów liczącą już kilkadziesiąt obrazków. Rysownicza technika Maćka polega na tym, że ściąga tapetę lub zatrzymuje klatkę filmu z ulubioną sceną. Na kartce papieru stara się odwzorować obraz, nie kopiując go jednak. Najpierw szkicuje zarys postaci, potem wykonuje cienki, czarny kontur, który wypełnia kolorem. Czasem rozmazuje ślad kredki, by uzyskać jednolitą barwną plamę.
 
Jego rysunki – na początku mało dokładne - z czasem stawały się coraz bardziej precyzyjne. Inwestuje też w warsztat, nabywając kredki, pisaki, ołówki różnej grubości. Plastyczna pasja sprawia mu przyjemność, a jeśli ktoś doceni trud i efekt – to już satysfakcja. Może kiedyś, po udoskonaleniu warsztatu, zacznie malować także portrety przyjaciół i pejzaże.