24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Mundurowi koledzy - z pomocą choremu Tomkowi

 Pełnoletni uczniowie Prywatnego LO dla Młodzieży, wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami Szkoły, ochoczo odpowiedzieli na apel warszawskiej Fundacji DKSM o pobranie materiału genetycznego oraz rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.  
 
Do akcji „Ratunek dla Tomka” przystąpili z tym większym przekonaniem, że chodzi o życie i zdrowie ich kolegi z bratniej szkoły mundurowej w Tymbarku – Tomka Janczaka ze wsi Owieczka.
 
Ten maturzysta i harcerz, kochany syn i brat, w lutym zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Gdy przed chorobą oddawał się swoim pasjom i planował przyszłość, tak teraz walczy o życie.
 
Żeby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego. Warszawska Fundacja DKSM szuka jego genetycznego bliźniaka, dlatego rozwinęła akcję. Próbki były w PLO pobierane pod okiem fachowej siły pielęgniarskiej, a chętni do rejestracji w bazie potencjalnych dawców  otrzymali materiały edukacyjne i pamiątkowe gadżety. Na tym ich udział w akcji się nie kończy, gdyż równocześnie prowadzą zbiórkę datków, wspomagając terapię kolegi w kadeckim mundurze.  
 
Do akcji razem z nimi przystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. Przed końcem marca próbki trafią do laboratorium tworzącego bazę potencjalnych dawców.