Sukces Konrada w międzynarodowym konkursie historyczno-plastycznym.

Konrad Jandura uczeń klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu został laureatem międzynarodowego konkursu historyczno-plastycznego w swojej kategorii wiekowej. Konkurs organizował Instytut Pamięci Narodowej, a plegał on na przedstawieniu w formie komiksu wydarzeń jakie miały miejsce z udziałem Polaków w latach 1918-1990. Konrad miał kilka pomysłów na zrealizowanie zadań określonych w regulaminie konkursu, jednakże jak sam przyznał inspiracją dl niego była seria dużuch plakatów-posterów jakie szkoła otrzymała od IPN jako wyróżnienie za laury w bardzo wielu konkursach jakich organizatorem był Instytut. W szczególności Konrada zainspirowały plakaty dotyczące 1 Dywizji Pancernej pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Po zglębieniu tematu, przeczytaniu kilku książek i arykułów a także na podstawie wiedzy jaką uzyskał na lekcjiach historii Konrad stworzył bardzo atrakcyjny w formie graficznej i bardzo bogaty w treści komiks pt. „...aż po Falaise...” opowaiadający o historii powstania, szlaku bojowym, bohaterskich żołnierzach Dywizjii i generale Stanisławie Maczku.

Opiekunem merytorycznym Konrada z ramienia szkoły był nauczyciel Krzysztof Tekiel, który bardzo chwalił sobie współpracę z uczniem.