24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Mundury- do szafy, ale etos- w sercu

 Ze sztandarem i proporcem Szkoły, w mundurowej gali i w równych szykach żegnali rok szkolny kadeci z Prywatnego LO w Nowym Targu. Rozstanie na dwa wakacyjne miesiące z mundurem w ich przypadku absolutnie oznacza, że rozstają się z wpojonymi przez wychowawców wartościami: poczuciem patriotyzmu, etosem służby i honorem, jaki jest udziałem wszystkich noszących czapkę z orzełkiem.
 
Prócz życzeń fantastycznych, ale bezpiecznych wakacji, gratulacji od dyrekcji Szkoły i wychowawców klas – kilkoro uczniów z dumą odebrało świadectwa z biało-czerwonym paskiem, a jeszcze większa liczba – piękne książkowe nagrody za wzorowe zachowanie i społeczną postawę; za wyniki w nauce, sukcesy sportowe, artystyczne i laury zdobyte w konkursach historycznych – również rangi międzynarodowej.
 
Kadeci z kolei dziękowali swoim nauczycielom za całoroczne wychowawcze trudy, pomoc w rozwiązywaniu życiowych problemów, wpajanie wiedzy i przygotowania do egzaminu dojrzałości.    
 
Gościem na ogólnoszkolnej uroczystości był major Lucjan Paździora, zastępca komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu.
 
Wrześniowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego zapowiada się tym ciekawiej, że po pandemicznym czasie wróci obóz integracyjny w Niedzicy, dostarczający młodzieży niezapomnianych wrażeń.