24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

22.12.2018

Sekretariat

W dniach 24 grudnia - 1 stycznia 2019 r. sekretariat nieczynny.

Czytaj więcej

21.12.2018

Wigilia

21 grudnia to ostatni dzień nauki przed świąteczną przerwą w szkole. Dlatego też kadeci III klasy postanowili przygotować Wigilię Klasową, w której uczestniczyła także Dyrekcja Szkoły.

Czytaj więcej

20.12.2018

II MIEJSCE w piłce ręcznej dziewcząt

21 grudnia nasze kadetki wywalczyły II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Licealiadzie Ośrodka Sportowego w Nowym Targu. Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej

20.12.2018

Kadeci klas III w WOSzK w Zakopanem

Kolejny pobyt kadetów klas III w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Zakopanem, to kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu samoobrony, pływania oraz skoków do wody.

Czytaj więcej

18.12.2018

Wojskowy Mikołaj, czyli radość w Chatce

Nie ma świąt przed którymi wojskowy Mikołaj nie zawitałby do „Chatki”. Niepełnosprawni podopieczni bardzo na niego czekają i poznają ten dzień po ubieraniu choinki. Tych nadziei na gościa z prezentami kadeci z naszego liceum zwieść nie mogą.

Czytaj więcej

17.12.2018

Bogaty program ćwiczeń dla kadetów różnych profili

Bogaty i wyjątkowo urozmaicony program miała ostatnia w tym roku wizyta kadetów w jednostce patronackiej – 5. Batalionie Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce. Pojechało tam ok. 30 uczniów I i II klas mundurowych, zaczynając – tradycyjnie – od dwugodzinnego ćwiczenia musztry.

Czytaj więcej

07.12.2018

Mikołaj w szpitalu

Mikołaj, anioł oraz kadeci odwiedzili najmłodszych pacjentów w szpitalu w Nowym Targu, aby rozdać im prezenty.Ich uśmiechy oraz uśmiechy rodziców, którzy odwiedzili swoje dzieci były najlepszym podziękowaniem dla kadetów, za tą charytatywną akcję.

Czytaj więcej

06.12.2018

Akcja Krwiodawstwa

Patriotyczne klimaty roku 100-lecia polskiej Niepodległości, idea narodowego solidaryzmu – pewnością oddziałały na młodzież biorącą udział w akcji Honorowego Krwiodawstwa. Jesienna jej edycja zapisała się bowiem dużą ofiarnością.

Czytaj więcej

03.12.2018

Wywiadówka

Przypominamy o wywiadówce 5 grudnia (środa) o godz. 17

Czytaj więcej

30.11.2018

Wizyta w KPP z lekcją musztry

Pierwszoroczni kadeci mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych policjantów. Służyła temu wizyta w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji. Pod czujnym okiem wyznaczonego funkcjonariusza odbyli tam lekcję musztry.

Czytaj więcej

28.11.2018

Podsumowanie akcji 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży

W związku z przypadającą w dniach 1 – 19 listopada ogólnoświatową i ogólnopolską kampanią „19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży” społeczność Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu po raz pierwszy włączyła się w obchody w/w kampanii, której organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Jutro i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Czytaj więcej

19.11.2018

zaczynamy REKRUTACJE do szkoły POLICEALNEJ

Nie jest wymagana matura, by u nas – w dwa lata lub nawet w rok – zdobyć kwalifikacje uprawniające do wykonywania pożytecznych i poszukiwanych na rynku pracy zawodów, dających przy tym szerokie możliwości kontaktów z ludźmi. Język obcy zawodowy w programie kształcenia zwiększa szanse zdobycia pracy za granicą.

Czytaj więcej

19.11.2018

Liga strzelecka nasza!

Od końca października, w trzech rundach, na nowotarskiej strzelnicy LOK, rozgrywana była Międzyszkolna Liga Strzelecka. We wszystkich trzech rundach triumfowali kadeci z naszego Prywatnego LO dla Młodzieży. W ich też ręce – oprócz pucharu dla zwycięzców tegorocznej Ligi - poszło aż siedem z dziewięciu w sumie pucharów.

Czytaj więcej

14.11.2018

Szukasz LICEUM?

Ta oferta jest dla Ciebie!

Czytaj więcej

13.11.2018

Podróż do Niepodległości

Bardzo ważnym elementem kształcenia naszej mundurowej młodzieży jest wychowanie patriotyczne. Wśród wielu jego form nie można pominąć uczestnictwa kadetów ze sztandarem Szkoły w wielu rocznicowych i okolicznościowych uroczystościach oraz udziału w historycznych, plastycznych czy wokalnych konkursach. Co jednak ważne – młodzież wykazuje też własną inicjatywę i duże zaangażowanie. Ich przejawami są doroczne szkolne akademie z okazji Święta Niepodległości.

Czytaj więcej

09.11.2018

"Rekord dla Niepodległej" w naszej szkole !!!

o 11:11 wspólnie zaśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego, by świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

22.10.2018

Poligon

Dla kadetów, którzy niedawno rozpoczęli naukę w klasach mundurowych Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta, pierwszy kontakt z wojskowym poligonem był przeżyciem naprawdę mocnym. W przypadku drugoklasistów - służył utrwaleniu nabytych wcześniej umiejętności radzenia sobie z takimi ćwiczeniami, jakie odbywają żołnierze. Oczywiście w tych samych poligonowych warunkach.

Czytaj więcej

20.10.2018

triumf Patrycji Karciarz

Nowotarskie lotnisko jest już tradycyjnym terenem rozgrywania Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Tego roku biegowej imprezie szczególnego charakteru nadało wpisanie w program powiatowych Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce na dystansie 1000 metrów wywalczyła nasza kadetka z III klasy policyjnej

Czytaj więcej

10.10.2018

Kadeci w Oddziale Prewencji KWP

Dzień Otwarty dla klas mundurowych z województwa małopolskiego, pod hasłem „Poznaj Nas! Małopolskie Spotkanie z Mundurem – Policja 2018” – zgromadził ponad 600 uczniów z nauczycielami. Byli wśród nich także nasi kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Czytaj więcej

Strona z 11‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›