24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

26.04.2018

3 wpp!

Zakończenie roku szkolnego o godz. 9:30

Czytaj więcej

24.04.2018

Dorośli czytają dzieciom

24.04.2018 r w Szkole Podstawowej w Borze po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Dorośli czytają dzieciom”. Dzieci przywitały nas piękną inscenizacją do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło naszych kadetek Klaudii i Ani które, reprezentując szkołę czytały dzieciom wybrane przez siebie utwory literackie nawiązujące do profilu kształcenia. Była zatem mowa o słoneczku i fladze a także o dzielnym policjancie. Gromkie brawa świadczyły o tym, iż dzieciom się podobało. Brawo dla dziewczyn. !!!!!

Czytaj więcej

23.04.2018

DNI OTWARTE - to już jutro!

Policealna Szkoła Służb Medycznych i Prywatne Policealne Studium Zawodowe- Zaoczne zaprasza 24 kwietnia w godz: 9:00-13:00 na DNI OTWARTE

Czytaj więcej

20.04.2018

Oddali to co najcenniejsze

Wiosenna akcja honorowego krwiodawstwa nie jest już tak tłumna jak jesienna, ze względu na terminy egzaminów, wyjazdów, matur i innych zajęć. Ale młodzież mundurowego LO z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu dołączyła do niej niezawodnie.

Czytaj więcej

16.04.2018

Dzień Otwarty - pełen pokazów i emocji

Nie tylko wiedzy o profilach kształcenia, ale i sporych emocji dostarczył uczestnikom Dzień Otwarty w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu. Na ten czas dyrekcji udało się zaprosić nawet przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy demonstrowali poszczególne elementy wyposażenia funkcjonariusza. O specyfice nauki przygotowującej do pracy w służbach mundurowych młodszym kolegom opowiadali sami kadeci z klas o profilach wojskowym, policyjnym i pożarniczym.

Czytaj więcej

04.04.2018

DZIEŃ OTWARTY - 12 kwietnia 2018 rok w godzinach 9-13

W programie m.in. spotkanie z nowotarskimi kadetami z klas licealnych o profilu wojskowym, policyjnym i pożarniczym, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Czytaj więcej

04.04.2018

Patronat ASzW z perspektywą wojskowej kariery

Nasze Liceum kilka razy w roku podejmuje gościa z Warszawy. Wizyta przedstawiciela Akademii Sztuki Wojennej to jeden z efektów, zadekretowanego stosowną umową patronatu tej placówki nad nowotarską Szkołą. Spotkania wysokich rangą zawodowych wojskowych z kadetami to okazja, by przedstawić młodzieży zasady rekrutacji do wyższych uczelni wojskowych i zarysować perspektywę wojskowej kariery.

Czytaj więcej

26.03.2018

Strażacy poznawali aparaty powietrzne

Zajęcia kadetów w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej były tym razem poświęcone poznawaniu budowy oraz zasad działania i używania sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Czytaj więcej

22.03.2018

Kadeci nie chcą oddać Pucharu Dowódcy

Zawody O Puchar Dowódcy 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce to doroczne zmagania, w których bierze udział siedem szkół patronackich krakowskiej jednostki, z terenu całej południowej Polski. Ponieważ kadeci Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży ubiegłego roku triumfowali w zawodach, zdobywając Puchar, tym razem zamierzają powtórzyć sukces. Dlatego podczas kolejnej wizyty w siedzibie 5. Batalionu mocno przykładali się do ćwiczeń.

Czytaj więcej

20.03.2018

Kiermasz Szkół

Doroczny Kiermasz Szkół Ponadgimnazjalnych w Jabłonce, jest jednym z dwóch największych i najbardziej znaczących tego typu spotkań w regionie. Bierze w nim udział kilkanaście placówek z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, prezentując swoją ofertę edukacyjną. Oczywiście nie zabrakło ze swoją ofertą naszego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Czytaj więcej

13.03.2018

Sekretariat

od 13 do 27 marca czynny w godz. 8.00-15.30

Czytaj więcej

09.03.2018

Kadeci lawinowo przeszkoleni

Wśród kadetów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu nie brakuje chętnych, by odbyć w Tatrach szkolenie pod hasłem „Lawinowe ABC”. Placówka zapewnia im to we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Na jego terenie taki edukacyjny trening przeszła kolejna tej zimy grupa kadetów.

Czytaj więcej

07.03.2018

Gimnazjaliści, czekamy na Was!

Dyrekcja Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się w siedzibie szkoły 12 kwietnia (czwartek) w godzinach od 9.00 – 13.00

Czytaj więcej

09.02.2018

Żywa lekcja historii

Nasi kadeci przeprowadzili wśród uczniów ,,Sokoła” ( Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu) żywe lekcje historii dotyczące powstania Policji Państwowej, jej funkcjonowania w okresie między wojennym poprzez zbrodnie katyńską. Lekcje kończono omówieniem historii Polskiej Policji w Generalnym Gubernatorstwie oraz przedstawieniem sylwetek policjantów, którzy pełnili służbę w okresie między wojennym. Jeden z nich został zamordowany z rąk NKWD w Kalininie, natomiast drugi pełnił służbę w tzw. Granatowej Policji. 

Czytaj więcej

05.02.2018

Zajęcia w Jednostce

Lato czy zima – kadeci ćwiczą, doskonaląc nabyte wcześniej umiejętności w warunkach polowych, ale i pod dachem jednostki patronackiej, czyli 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, z użyciem specjalistycznego sprzętu. Temu służył ich pierwszy w nowym roku wyjazd do Krakowa.

Czytaj więcej

05.02.2018

II edycja historycznego konkursu

Na fali sukcesu w ubiegłorocznej, I edycji ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii” – tego roku kadeci z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego postanowili również podjąć się zadań związanych z przybliżeniem bohaterskich sylwetek i losów policjantów z okresu II Rzeczypospolitej oraz lat II wojny w obszarze Generalnej Guberni. Pomogą im w tym warsztaty odbyte właśnie w krakowskiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej

02.02.2018

LAWIONOWE ABC

Zjawiskowo piękny śnieg w górach może być groźny i szybki jak fala tsunami. A zimowe – nawet i letnie - wycieczki w obszary lawinowego zagrożenia kosztowały już niejedno życie. Dlatego dla zainteresowanych kadetów z klasy II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży zostało zorganizowane szkolenie pod hasłem „Lawinowe ABC”.

Czytaj więcej

02.02.2018

Kadeci szkoleni w ratownictwie chemicznym

Gdy kadeci z profili wojskowego i policyjnego odbywali ćwiczenia w jednostce patronackiej w Krakowie – ich koledzy z profilu pożarniczego gościli w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Targu.

Czytaj więcej

22.01.2018

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu

Kadeci z klasy I i II Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu w dniu 19 stycznia 2018 roku przebywali w jednostce policji w Nowym Targu, gdzie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z funkcjonariuszami pełniącymi tam służbę.

Czytaj więcej

Strona z 8‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›