24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

21.12.2017

Ostatni wyjazd do Jednostki w tym roku

Wizyta kadetów w grudniu w Jednostce Wojskowej w Rząsce była wizytą nietypową. Nie było musztry, nie było zajęć na poligonie, nie było rozwijania linii telefonicznych i poznawania nowego sprzętu łączności jakim dysponuje wojsko.

Czytaj więcej

19.12.2017

Dyrektor Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji wśród kadetów.

18 grudnia 2017 roku uczniów naszej szkoły odwiedził gość specjalny, Pan nadkom. Krzysztof Musielak – Dyrektor Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji. W spotkaniu uczestniczył także inny policjant z tego Biura, który ubrany był w replikę munduru tzw. granatowego policjanta tj. policjanta służącego podczas II wojny światowej w Generalnej Guberni. W trakcie spotkania Pan Dyrektor w sposób bardzo szczegółowy opowiadał o policjantach pełniących służbę w powiecie nowotarskim podczas II wojny światowej i ich zadaniach, jakie mieli do wykonania.

Czytaj więcej

18.12.2017

Ćwiczenia w WOSzK w Zakopanem

Wyjazd klasy III na ćwiczenia w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo - Kondycyjnym w Zakopanem to kolejna okazja kadetów do utrwalenia zdobytych podczas wcześniejszych wizyt w tym ośrodku umiejętności.

Czytaj więcej

14.12.2017

Mikołaj w "Chatce"

Wszyscy chcieli mierzyć strażackie hełmy, zakładać opatrunki, chłodzić ręce hydrożelem. Każde z dzieci kładło się na dywaniku, żeby też być „reanimowane”. Jedno drugiemu sprawdzało funkcję oddechową i słuchało bicia serca. A od kręcenia korbką syreny trudno ich było oderwać… Sprawił to strażacki Mikołaj, który z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu zawędrował do „Chatki”.

Czytaj więcej

12.12.2017

Nagrody rozdane - konkurs fotograficzny i plastyczny

11 grudnia 2017 roku w Muzeum Podhalańskim w obecności Grzegorza Watychy Burmistrza Nowego Targu, Władysława Tylki Wicestarosty Powiatu Nowotarskiego odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu "Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu", zorganizowanego w ramach programu edukacyjno-naukowego "Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po oficjalnych uroczystościach odbyło się zwiedzanie wystawy pokonkursowej.

Czytaj więcej

11.12.2017

III miejsce w Grze Terenowej

Jednym z wydarzeń jubileuszowego, X Dnia Wolontariusza w powiecie nowotarskim, co roku organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, była gra terenowa. Nasza kadecka drużyna pod nazwą „Załoga G” zdobyła w niej III miejsce.

Czytaj więcej

08.12.2017

Pierwsze zimowe szkolenie

Podczas kolejnego z comiesięcznych wyjazdów do jednostki patronackiej – 5. Batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce, wilgotna, zimna, śnieżna aura nie rozpieszczała już kadetów

Czytaj więcej

07.12.2017

Mikołajki w Krakowie

Inicjatywą samorządu szkolnego było zorganizowanie mikołajek. Tak więc zgodnie z sugestią przewodniczącej samorządu uczniowskiego kadetki Karoliny Hornik uczniowie ten wyjątkowy dzień spędzili w Krakowie.

Czytaj więcej

07.12.2017

Echa wyjazdu kadetów na Ukrainę.

Pomimo faktu, że od wyjazdu edukacyjnego jaki był zorganizowany dla laureatów I edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” jaki miał miejsce do Białorusi i Ukrainy upłynęło 2 miesiące nasi kadeci nie zapomnieli o złożonych przed dziećmi z Ukrainy obietnicach.

Czytaj więcej

06.12.2017

Wywiadówka - LO dla Młodzieży (klasy mundurowe)

W czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz.16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: I wojskowo/policyjnej, II policyjnej i III wojskowo/pożarniczo/policyjnej. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się zebranie dla klasy II wojskowo/pożarniczej. Prosimy o obecność. Dyrekcja szkoły.

Czytaj więcej

05.12.2017

Kadeci w jesiennej akcji krwiodawstwa

Mundurowa młodzież jak zwykle dołączyła do jesiennej akcji honorowego krwiodawstwa w szkołach średnich powiatu nowotarskiego.

Czytaj więcej

04.12.2017

Przyszli strażacy na ćwiczeniach w JRG

Gdy ich koledzy z profili wojskowo-policyjnych odbywali ćwiczenia w jednostce patronackiej - 5. Batalionie Dowodzenia pod Krakowem – kadeci z profilu pożarniczego kilka godzin spędzili w obiektach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Ludźmierskiej.

Czytaj więcej

20.11.2017

Po trzech rundach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej - jesteśmy na II miejscu

Bój o czołowe miejsce rozgrywaliśmy z reprezentacją „metalki”. W pierwszej rundzie nasza drużyna zajęła II miejsce, ze stratą jedynie 6 punktów. W drugiej rundzie uplasowaliśmy się na III pozycji, ze stratą 63 punktów w stosunku do lidera.W ostatniej rundzie kadeci wywalczyli pierwszą lokatę z przewagą 20 punktów nad „metalką”. Niestety, było to za mało i w rezultacie musieliśmy uznać wyższość rywala. Po trzech rundach nasza ekipa, która w klasyfikacji generalnej uzyskała 49 punktów mniej niż liderzy, przypadło II miejsce. Nad kolejną drużyną - Zespołem Szkół w Jabłonce - uzyskała ona przewagę 119 punktów.

Czytaj więcej

13.11.2017

Kadeci przy Święcie Niepodległości

Mundurowy poczet naszej szkoły jak zwykle uczestniczył w miejsko-powiatowych obchodach rocznicy odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej

11.11.2017

Patriotyczny spektakl kadetów

Uczniowie sporo się natrudzili, by 99 rocznicę odzyskania Niepodległości uczcić akademią. Ze swoim pomysłowym montażem kadeci wystąpili w wigilię Listopadowego Święta.

Czytaj więcej

10.11.2017

Damskie rządy

Tego roku nie było żadnego reprezentanta męskiej części uczniów w wyborach do Samorządu Uczniowskiego mundurowego. Szkolnej społeczności zdecydowane były natomiast przewodzić dwie Karoliny: Hornik z klasy II policyjnej i Stopka z klasy I wojskowo-policyjnej.

Czytaj więcej

30.10.2017

Międzyszkolna Liga Strzelecka

Na nowotarskiej strzelnicy LOK trwa jesienny sezon zawodów. Młodzież z różnych miejscowości ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizowania w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej.

Czytaj więcej

30.10.2017

Pierwszy kontakt z poligonem za nami

Tydzień temu klasa I wojskowo-policyjna swój pierwszy kontakt z prawdziwym poligonem przeżywała z dużym zaciekawieniem. Dla klasy II wojskowo-pożarniczej wyjazd do jednostki patronackiej, czyli 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, to już chleb powszedni.

Czytaj więcej

19.10.2017

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

Terminy egzaminów kwalifikacyjnych w sesji styczeń/ luty 2018 r. dostępne w zakładce Sekretariat

Czytaj więcej

Strona z 6‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›