24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

09.12.2019

Walka wręcz, techniki samoobrony, nurkowanie w zakopiańskim Ośrodku

Kontakt z zawodowymi żołnierzami – instruktorami, szansa na poprawienie kondycji i sprawdzian postępów w nabywaniu fizycznej tężyzny – takie korzyści daje każdorazowy wyjazd kadetów z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego na Groniku w Zakopanem. Każda taka wizyta me też swój intensywny ćwiczeniowy program.

Czytaj więcej

09.12.2019

Mundurowy Mikołaj przyniósł uśmiech do szpitala

Są miejsca, w których na czyjeś dobre słowo, życzliwy gest, uśmiech, czeka się jak na łaskę z nieba. Tak jest na szpitalnych oddziałach. Dlatego wizyta mundurowego Mikołaja na pediatrii i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego spotkała się z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością pacjentów.

Czytaj więcej

06.12.2019

Mundurowa świta chatkowego Mikołaja

Najhojniejszy dla dzieci święty tego roku przyjechał do podopiecznych nowotarskiej „Chatki” nie tylko z urodziwymi aniołkami, ale z mundurową „obstawą”, co każdemu – nie tylko świętemu – przydaje dostojeństwa. Towarzyszyli mu bowiem kadeci z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta.

Czytaj więcej

03.12.2019

W strzeleckiej Lidze Szkolnej 2019 tryumf kadeckiej drużyny

Prowadzenie po każdej z trzech rund dało reprezentacji Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta pewne zwycięstwo w jesiennej strzeleckiej Lidze Szkolnej. Powody do radości są tym większe, że pokonała ona mocnych rywali z zawodnikami LOK w składzie, czyli drużyny Zespołu Szkół Technicznych i Placówek oraz I LO im. S. Goszczyńskiego.

Czytaj więcej

28.11.2019

Ważne!

W dniu 28.11.2019r. sekretariat czynny do godz. 15:30

Czytaj więcej

26.11.2019

Dla luareatów konkursu Archiwum X w Legionowie i stołeczna policja

Nie każdy może poznać nowoczesne metody zabezpieczania śladów podczas śledztw kryminalnych czy tajniki daktyloskopii. Takie szczęście mieli jednak laureaci II stopnia konkursu „Policjanci w służbie historii”. Nagrodą dla nich były zaproszenie do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i zupełnie wyjątkowe, bardzo intensywne dwudniowe zajęcia.

Czytaj więcej

04.11.2019

Pierwszoroczni kadeci poznają jednostkę patronacką

Pełen autokar – z 44 kadetami – wyruszył z Prywatnych Szkół im prof. Venuleta na pierwszą w tym roku szkolnym wizytę do 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce. Dla kadetów pierwszorocznych - z dwóch klas - wyjazd ten był jednocześnie poznaniem jednostki patronackiej, jej wyposażenia, codziennego życia i zawodowych żołnierzy, którzy zajmują się szkoleniem mundurowej młodzieży i przygotowaniem jej do służby.

Czytaj więcej

28.10.2019

Komenda policji otworem przed kadetami

Październikowe odwiedziny w nowotarskiej Komendzie Powiatowej Policji były dla kadetów z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta kolejnymi z cyklu takich edukacyjnych wizyt. Przynoszą one zawsze sporą porcję praktycznej wiedzy oraz pozwalają poznać realia pracy stróżów porządku i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

02.10.2019

Dla mundurowej młodzieży policja w atrakcyjnej pigułce

Kadeci z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta mieli kolejną wspaniałą okazję, by – zarówno „od kuchni”, jak i od efektownej strony - poznać pracę Policji. Były nią II Małopolskie Spotkania z Mundurem – Policja 2019.

Czytaj więcej

02.10.2019

Obóz na dobry początek próba sił i determinacji

Wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci – zwłaszcza pierwszego rocznika – dostarczył wszystkim uczestnikom 5-dniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny w Niedzicy. Takie tradycyjne rozpoczęcie nauki w mundurowym liceum Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta to przedsmak wszystkiego, co może kadetów spotkać podczas szkolnych zajęć i wyjazdów do jednostki patronackiej. To także niepowtarzalna okazja do integracji wszystkich roczników.

Czytaj więcej

02.10.2019

Śladami 2 Korpusu Polskiego armii gen. Władysława Andersa

2 października uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę edukacyjno - objazdową śladami 2 Korpusy Polskiego Armii gen. Władysława Andersa. Wyjazd ten jest nagrodą za udział w konkursie Żołnierze w służbie Historii, w którym to: Katarzyna Błazoszek, Justyna Kmin i Patryk Rayski z klasy III WP oraz Marcin Jandura, Marcin Owsiak i Filip Kiszczyński z klasy II WP byli laureatami. Wycieczka będzie trwać od 2 - 9 października a nasi uczniowie zwiedzą: Niemcy, Austrię oraz Włochy. Szczegółowe relacje po powrocie.

Czytaj więcej

28.09.2019

Spotkanie z rodzicami

04.10.2019r. (piątek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dla klasy I WPP (po gimnazjum).

Czytaj więcej

18.09.2019

Upamiętnienie sowieckiej agresji z udziałem kadetów

POWIAT NOWOTARSKI. W organizowanym wspólnie przez powiat nowotarski i miasto, na nowotarskim cmentarzu przed Pomnikiem Katyńskim, w dniu upamiętnienia 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę – uczestniczyła również delegacja klas mundurowych ze sztandarem Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta.

Czytaj więcej

Strona z 14‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›