24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Wyjazdowe szkolenie u mistrzów wschodnich sztuk walki


NOWY TARG - HEBDÓW. To był wyjazd pełen wrażeń i szansa na zdobycie szczególnych umiejętności. Ok. 20 kadetów z Prywatnego Liceum dla Młodzieży, pod wodzą shihan Aleksandra Kozieła, pojechało do Hebdowa, by podczas treningu prowadzonego przez mistrzów zgłębiać tajniki wschodnich sztuk walki i samoobrony.
 
Hebdów w powiecie proszowickim, niedaleko Nowego Brzeska, to prawdziwa perła historyczna. Stanowi o tym kompleks po opactwie norbertanów, sprowadzonych do Polski z Czech w XII wieku, za panowania Bolesława Kędzierzawego.
 
Do swojego dojo w miejscocowści, której dzieje sięgają XII wieku, zaprosił adeptów wschodnich sztuk walki shuhan Mariusz Błaszkiewicz, by – trenując z mistrzami – mogli oni poznawać i przećwiczyć przede wszystkim trzy ważne dźwignie: na nadgarstek, na łokieć i na rękę prostą. Treningi prowadzili: sempai Justyna Bąbol, sensei Sebastian Westrych, shuhan Mariusz Błaszkiewicz oraz shihan Aleksander Kozieł. A wzięli w nich udział głównie uczniowie klas I. Istotą tych ćwiczeń jest przyswojenie i utrwalenie umiejętności stosowania bardzo przydatnej techniki.
 
Ale to nie koniec „tematycznych” treningów. Kolejne spotkanie z mistrzami shihan Kozieł już umówił im na 20. listopada. Systematyczność ćwiczeń to droga doskonalenia.
 
Przy okazji wyjazdu do Hebdowa mundurowa młodzież z Podhala zwiedziła tamtejszy późnobarokowy kościół, mogła też spędzić miłe chwile przy kiełbasce z grilla.