24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

JULIA- jedyna stypendystka premiera w mundurze


 Wśród 25 wybitnych uczniów szkół średnich z powiatu nowotarskiego i 9 z powiatu tatrzańskiego, którzy tego roku zostali stypendystami premiera, znalazła się Julia Komperda - uczennica klasy IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.
 
Gala z wręczeniami dokonywanymi przez panią wicekurator Halinę Cimer, w asyście starostów obu powiatów, odbyła się we wtorek, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.
 
Naukę w mundurowym LO Julia rozpoczęła w roku szkolnym 2019/2020, szybko dając się poznać jako uczennica sumienna, zdyscyplinowana, zaangażowana w projekty edukacyjne Szkoły.
 
Już w klasie pierwszej brała udział w konkursach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji, zaliczając się do grona laureatów: 
 
- „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” (konkurs ogólnopolski, historyczno-plastyczny) 
 
- „Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (ogólnopolski konkurs historyczny)
 
- IV edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Policjanci w służbie historii”.
 
W klasie drugiej startowała w III edycji ogólnopolskiego, historycznego konkursu „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez IPN i Ministerstwo Obrony Narodowej, zostając jego laureatką.
 
W klasie trzeciej uczestniczyła w VI edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, znowuż zaliczając się do grona laureatów. Ponadto na koniec roku szkolnego uzyskała średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie 5,14, co jest najwyższą średnią w roku szkolnym 2021/2022 wśród uczniów PLO.
 
 Na koniec klas I, II  i III od dyrekcji i wychowawcy klasy otrzymywała nagrody książkowe. Przez cały czas nauki zawsze uczynna i pomocna Julia bardzo aktywnie udzielała się w wolontariacie.