24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

Kadeckie zawody sportowe, czyli szusowanie na Długiej Polanie


Gdy zima powoli dobiega końca, przyszedł dzień, w którym kadeci odłożyli podręczniki i zeszyty na półkę. Po to, by ruszyć na stok Długiej Polany i stanąć do zawodów – na nartach i deskach snowboardowych.
 
Prócz kombinezonów, gogli i zjazdowego sprzętu – przed startem oczywiście założyli kaski. Rywalizacja w slalomie była zacięta. Gdy po wyczerpujących zjazdach zawodnicy łapali oddech, komisja sędziowska podsumowywała wyniki.
 
Oto one:
 
slalom na nartach open
I miejsce - Aleksandra Orawiec (klasa III)
II miejsce - Markus Malinowski (klasa IV) 
III miejsce - Dawid Habura (klasa I)
 
slalom snowboard open
I miejsce - Jakub obrzut (klasa III)
II miejsce - Paweł Stołowski (klasa I)
III miejsce - Piotr Jankowski (klasa I).
 
Dyplomy oraz medale „ze szczerego złota, srebra i brązu” wręczyła pani dyrektor PLO, Sylwia Sawicka, również uczestnicząca w tych zmaganiach. 
 
Oczywiście nie całe kadeckie bractwo jest na tyle wyposażone w sprzęt i wytrenowane, by mogło stanąć do zawodów. Druga część mundurowej młodzieży – korzystając z fachowych porad instruktora - mogła w tym czasie oswajać się z nartami lub deską na „oślej łączce” obok głównego stoku.  
 
Zawody przyniosły wiele sportowych emocji, nie one jednak były najważniejsze. Oprócz medali, nagród, dyplomów, uścisków pani dyrektor – radość przyniosły kadetom integracja w plenerze, szansa wspólnego przebywania poza murami szkoły i lepszego poznania się. Uśmiechy zadowolenia były najlepszą oceną imprezy na Długiej Polanie. Apetyt na kolejne takie zawody rośnie.