24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

17.10.2017

Odkrywamy nowe talenty

Serdecznie gratulujemy osobom, które brały udział w konkursie fotograficznym i plastycznym pt. "Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu".

Czytaj więcej

17.10.2017

Zawody Strzeleckie

9 września 2017 r. na Małopolskich Mistrzostwach LOK w strzelaniu sportowym drużyna Klubu Strzeleckiego "Szarotka " LOK z Nowego Targu po raz trzeci z rzędu zdobyła 1 MIEJSCE. W składzie drużyny byli nasi uczniowie: Horniczak Szymon, Fyda Marta i Galica Justyna.

Czytaj więcej

16.10.2017

Policjanci w służbie historii

Mamy kolejny sukces !!!! Nasz trzyosobowy zespół pod okiem majora Krzysztofa Tekiela znalazł się w gronie laureatów pierwszej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Czytaj więcej

16.10.2017

Światowa czołówka szkoły Kishin Juku - na Podhalu i kadetów

Czwarty raz zagościł w Polsce i na Podhalu shuan (tytuł przysługujący głównemu trenerowi) Makoto Kojima – Japończyk, światowej sławy mistrz wschodnich sztuk walki, główny reprezentant szkoły Kishinjuku. Razem z nim pojawili się w Nowym Targu jego znakomici uczniowie. Z obecności shuana skorzystali też nasi kadeci z klasy wojskowo-policyjnej.

Czytaj więcej

22.09.2017

Wywiadówka - LO dla Młodzieży (klasy mundurowe)

W poniedziałek 25 września 2017r. o godz.16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: I wojskowo/policyjnej, II wojskowo/pożarniczej, II policyjnej i III wojskowo/pożarniczo/policyjnej. Prosimy o obecność. Dyrekcja szkoły

Czytaj więcej

06.09.2017

Obóz w Niedzicy 2017

Pięciodniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny, organizowany z początkiem roku szkolnego w Niedzicy, to już tradycja naszych klas mundurowych. Ten „wycisk” na dobry początek jest dla najmłodszych kadetów przedsmakiem prawdziwego wojskowego szkolenia, zarazem mocnym, niezapomnianym przeżyciem i okazją do integracji z całą szkolną społecznością.

Czytaj więcej

01.09.2017

Witamy nowy rok szkolny 2017 / 2018

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty, aby szkoła była przyjaznym miejscem zdobywania wiedzy, odkrywania i rozwijania pasji oraz zainteresowań.

Czytaj więcej

09.06.2017

Podczas pobytu w Jednostce - musztra dobrze przećwiczona

Już po raz ostatni w tym roku szkolnym, na terenie jednostki patronackiej 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, kadeci z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu, odbyli zajęcia szkoleniowe.

Czytaj więcej

06.06.2017

Wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji - duża porcja wiedzy i spotkanie z historią

Duży ładunek wiedzy i sporo wrażeń przyniosła kadetom z klas I policyjnej oraz II wojskowo- pożarniczo-policyjnej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Dla ponad 40-osobowej grupy młodzieży, były to nowe i interesujące doświadczenia.

Czytaj więcej

02.06.2017

Kadetki - na ścieżkach historii policji

Kształcenie klas mundurowych w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu to nie tylko realizacja programu nauczania, nabywanie i doskonalenie sprawności fizycznych. Ważnym jego elementem jest wychowanie patriotyczne - oczywiście w powiązaniu z historyczną wiedzą.

Czytaj więcej

01.06.2017

Właścicielka Salonu Kosmetycznego Roku - po Szkołach im. Venuleta

Na brak klienteli salon kosmetyczny „Monika” w centrum Białki Tatrzańskiej nigdy się nie uskarżał. W okresach kościelnych uroczystości, świąt, dużych wesel i popularnych imienin, problem ma czasem z nadmiarem pracy. Właścicielka tego punktu, Monika Pawlikowska, kosmetyczny kierunek w nowotarskich szkołach im. prof. Venuleta ukończyła w 2012 roku. Dziś ściana jej salonu od połowy wysokości do sufitu pokryta jest dyplomami.

Czytaj więcej

01.06.2017

Tor przeszkód na Groniku - przedsmak rekrutacji do policyjnej służby

Owocnie dla nowotarskiego mundurowego liceum ze Szkół im. prof. Venuleta rozwija się współpraca z Wojskowym Ośrodkiem Szkoleniowo–Kondycyjnym w Zakopanem. Ćwiczeniowy maraton odbyła tam właśnie klasa II o profilu wojskowo-policyjno-pożarniczym.

Czytaj więcej

29.05.2017

Racławickie uroczystości – z prawdziwie wojskowymi zawodami

Tradycją nowotarskiego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży jest udział reprezentacji klas mundurowych w dorocznym Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari w Racławicach. Uroczystości te są organizowane zawsze w kolejną rocznicę bitwy pod Racławicami, a na ten rok przypada 223-cia. Część oficjalną poprzedzają zawsze zawody użyteczno-bojowe, które tym razem testowały typowo wojskowe umiejętności uczestniczących ekip.

Czytaj więcej

26.05.2017

Nowotarscy kadeci - z sukcesami w Turnieju o Srebrne Muszkiety

Na nowotarskiej Strzelnicy Sportowej rozegrane zostały powiatowe eliminacje jubileuszowej, 50-tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Strzeleckiego o Srebrne Muszkiety. Duże sukcesy odnieśli w nim uczniowie klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. W klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dziewcząt, triumfowały właśnie kadetki z tej placówki.

Czytaj więcej

25.05.2017

Góral z Kolorado - anglistą góralskich kadetów

Jedyna w swoim rodzaju szkoła ma niezwykłego nauczyciela. W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży z klasami mundurowymi w Nowym Targu języka angielskiego uczy native speaker, absolwent Akademii Marynarki Wojennej i oficer po odbytej służbie, także po szkoleniach przygotowujących do pracy w korpusie dyplomatycznym - kandydat na ambasadora USA w Polsce.

Czytaj więcej

25.05.2017

Przed kadetami - Akademia Sztuki Wojennej stoi otworem

Dokąd może prowadzić dalsza edukacyjna ścieżka z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu? Otóż nawet w mury Akademii Sztuki Wojennej, która kontynuuje chlubne tradycje XVIII-wiecznej Szkoły Rycerskiej, utworzonej po I wojnie Wyższej Szkoły Wojennej, następnie Akademii Sztabu Generalnego.

Czytaj więcej

24.04.2017

Kadeci z „Venuleta” – świętują triumf w Pucharze Dowódcy

Reprezentacja klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu wygrała tegoroczną edycję „Współzawodnictwa klas mundurowych o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera”. Nasi kadeci rywalizowali tam z siedmioma ekipami szkół patronackich 5 Batalionu, z Polski południowej.

Czytaj więcej

21.04.2017

W ofercie edukacyjnej: zawody przyszłości i odpowiedź na potrzeby rynku pracy

Możliwość poznania oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu dał Dzień Otwarty w Policealnym Studium Medycznym i Kosmetycznym. Zainteresowani mogli m.in. zobaczyć jak wyglądają zajęcia na pracowniach z praktycznej nauki zawodu.

Czytaj więcej

21.04.2017

Kosmetyczki z „Venuleta” podpatrują światowe nowinki

Kolejne edycje Międzynarodowego Kongresu LNE i Targów Kosmetologicznych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków to wydarzenie dużej rangi w branży beauty. Możliwość uczestniczenia w nim miały uczennice klasy II Policealnego Studium Zawodowego w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Venuleta, adeptki zawodu „technik usług kosmetycznych”, pod okiem swojej nauczycielki Justyny Królczyk.

Czytaj więcej

Strona z 6‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›