24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

11.03.2019

I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 z kadetami, militariami i służbami mundurowymi

NOWY TARG. Dużym i międzynarodowym wydarzeniem stał się dwudniowy I Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2019 pod honorowym patronatem Burmistrza Nowego Targu, goszczony w sali gimnastycznej SP Nr 11. Ze względu na historyczno-militarny charakter tej imprezy, do udziału w niej zostali zaproszeni również kadeci z klas mundurowych Prywatnego LO.

Czytaj więcej

08.03.2019

Liceum na VI Kiermaszu Szkół zaciekawiało ofertą i stoiskiem

JABŁONKA ORAWSKA. 10 placówek z Nowego Targu i gminy Jabłonka brało udział w VI Kiermaszu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z inicjatywy wójta gminy Jabłonka, Antoniego Karlaka, jest on organizowany w Orawskim Centrum Kultury. Wśród szkół przedstawiających swoją ofertę edukacyjną przyszłym absolwentom podstawówek oraz wygaszanych gimnazjów, nie brakło Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży.

Czytaj więcej

04.03.2019

Kadeci w grze miejskiej

Głośnym echem odbiły się w mieście obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o skazanych na zapomnienie uczczono w trzech miejscach, a najhuczniej – podczas akcji plenerowej w Szkole Podstawowej Nr 5, z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Błyskawica”. Kolejnym elementem tych obchodów była gra miejska.

Czytaj więcej

04.03.2019

Kadeci na szkoleniu lawinowym dla bezpieczeństwa własnego i innych

TATRY. Góry są piękne, ale i niebezpieczne. Dlatego kadeci z Prywatnego LO co roku biorą udział w terenowym szkoleniu - tzw. lawinowym ABC. Tym razem przeprowadził je pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego - Jan Krzeptowski–Sabała.

Czytaj więcej

01.03.2019

Pierwsze tego roku ćwiczenia w Krakowie, czyli taktyczny wycisk

Wyjazd kadetów z Prywatnego LO do jednostki patronackiej - 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce, zdominowały intensywne ćwiczenia z zakresu taktyki pola walki. Brała w tym udział mundurowa młodzież z klas I i II o profilu policyjnym i wojskowym.

Czytaj więcej

26.02.2019

Kuratorzy sądowi u kadetów, czyli pouczająca rewizyta

Nietuzinkowych gości mieli kadeci z klas mundurowych naszego liceum. Odwiedzili ich bowiem kuratorzy sądowi, opowiadając o specyfice i zakresie swojej pracy.

Czytaj więcej

22.02.2019

Kadeci-pożarnicy poznawali tajniki ratownictwa medycznego i chemicznego

Zawodowi strażacy to już dobrzy znajomi kadetów z klas pożarniczych Prywatnego Liceum. Kolejna wizyta w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Targu przysporzyła im fachowej wiedzy i była okazją do praktycznego przećwiczenia umiejętności oraz zaznajomienia się ze sprzętem.

Czytaj więcej

22.02.2019

Sukces naszej koleżanki

Uczennica Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży - Patrycja Karciarz, uczestniczyła w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2019 organizowanej w tym roku w Zakopanem.

Czytaj więcej

19.02.2019

III edycja historycznego konkursu - z warsztatami w krakowskim IPN-ie

Bardzo metodycznie przygotowują się kadeci z naszego liceum do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Służyły temu warsztaty zorganizowane w krakowskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Silną motywacją są też dla nich sukcesy odniesione w dwóch poprzednich edycjach tych coraz popularniejszych zmagań, organizowanych przez IPN i Komendę Główną Policji.

Czytaj więcej

13.02.2019

W mundurowym liceum - turnieje kenjutsu

Fukuroshinaj – to nazwa broni, którą walczą adepci kenjutsu, czyli klasycznej japońskiej sztuki walki z użyciem mieczy. Takie turnieje odbywają się w naszym liceum od 6. lutego i trwać będą do końca marca.

Czytaj więcej

08.02.2019

Służba wojskowa? Pewność i kariera

Szerokim frontem przetacza się teraz przez kraj akcja rekrutacji do służby wojskowej. Kadeci z naszego liceum też mieli okazję gościć wysłannika służb mundurowych. Odwiedził ich oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu, ppor. Sławomir Bafia.

Czytaj więcej

04.02.2019

Kadecka studniówka, czyli szyk bez munduru

Nawet wychowawcom trudno było swoje kadetki i swoich kadetów rozpoznać w nowym image’u… Studniówka to szczególny dzień, w którym młodzież – tak rozpoznawalna na ulicach po swoim mundurze – zmieniła strój na elegancki, nawet oszałamiająco elegancki. Przełomowy moment – jak i u całej rzeszy maturzystów – rozpoczyna odliczanie dni do egzaminu dojrzałości, ale zmusza też do poważnego myślenia o życiowych decyzjach.

Czytaj więcej

01.02.2019

Nowe doświadczenie kadetów - sąd od środka i obecność na rozprawie

Doświadczenia kadetów z naszego Liceum poszerzyły się o ciekawy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Mieli oni okazję uczestniczenia w rozprawie zakończonej wyrokiem na sprawcy przestępstwa, mogli też od środka poznać funkcjonowanie instytucji takiej jak Sąd Rejonowy w Nowym Targu.

Czytaj więcej

17.01.2019

Kadeci - miłymi gośćmi w Stowarzyszeniu "Rodzina Policyjna 1939"

Kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży, zaproszeni przez panią przewodniczącą Stowarzyszenia, Grażynę Tęczar, już drugi rok z rzędu gościli na uroczystym spotkaniu opłatkowym w siedzibie „Rodziny”, w obiektach krakowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Czytaj więcej

10.01.2019

Kadeci tworzą filmy o bohaterach

NOWY TARG. Nowotarski rynek zmienił się na chwilę w plan filmowy. Aktorami rozgrywających się scenek i operatorami jednocześnie byli kadeci z Prywatnego Liceum. Ta filmowa twórczość młodzieży klas mundurowych wiąże się z udziałem w kolejnej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Czytaj więcej

22.12.2018

Sekretariat

W dniach 24 grudnia - 1 stycznia 2019 r. sekretariat nieczynny.

Czytaj więcej

21.12.2018

Wigilia

21 grudnia to ostatni dzień nauki przed świąteczną przerwą w szkole. Dlatego też kadeci III klasy postanowili przygotować Wigilię Klasową, w której uczestniczyła także Dyrekcja Szkoły.

Czytaj więcej

20.12.2018

II MIEJSCE w piłce ręcznej dziewcząt

21 grudnia nasze kadetki wywalczyły II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Licealiadzie Ośrodka Sportowego w Nowym Targu. Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej

20.12.2018

Kadeci klas III w WOSzK w Zakopanem

Kolejny pobyt kadetów klas III w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Zakopanem, to kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu samoobrony, pływania oraz skoków do wody.

Czytaj więcej

Strona z 13‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›