24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

11.12.2017

III miejsce w Grze Terenowej

Jednym z wydarzeń jubileuszowego, X Dnia Wolontariusza w powiecie nowotarskim, co roku organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, była gra terenowa. Nasza kadecka drużyna pod nazwą „Załoga G” zdobyła w niej III miejsce.

Czytaj więcej

08.12.2017

Pierwsze zimowe szkolenie

Podczas kolejnego z comiesięcznych wyjazdów do jednostki patronackiej – 5. Batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce, wilgotna, zimna, śnieżna aura nie rozpieszczała już kadetów

Czytaj więcej

07.12.2017

Mikołajki w Krakowie

Inicjatywą samorządu szkolnego było zorganizowanie mikołajek. Tak więc zgodnie z sugestią przewodniczącej samorządu uczniowskiego kadetki Karoliny Hornik uczniowie ten wyjątkowy dzień spędzili w Krakowie.

Czytaj więcej

07.12.2017

Echa wyjazdu kadetów na Ukrainę.

Pomimo faktu, że od wyjazdu edukacyjnego jaki był zorganizowany dla laureatów I edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” jaki miał miejsce do Białorusi i Ukrainy upłynęło 2 miesiące nasi kadeci nie zapomnieli o złożonych przed dziećmi z Ukrainy obietnicach.

Czytaj więcej

06.12.2017

Wywiadówka - LO dla Młodzieży (klasy mundurowe)

W czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz.16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: I wojskowo/policyjnej, II policyjnej i III wojskowo/pożarniczo/policyjnej. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się zebranie dla klasy II wojskowo/pożarniczej. Prosimy o obecność. Dyrekcja szkoły.

Czytaj więcej

05.12.2017

Kadeci w jesiennej akcji krwiodawstwa

Mundurowa młodzież jak zwykle dołączyła do jesiennej akcji honorowego krwiodawstwa w szkołach średnich powiatu nowotarskiego.

Czytaj więcej

04.12.2017

Przyszli strażacy na ćwiczeniach w JRG

Gdy ich koledzy z profili wojskowo-policyjnych odbywali ćwiczenia w jednostce patronackiej - 5. Batalionie Dowodzenia pod Krakowem – kadeci z profilu pożarniczego kilka godzin spędzili w obiektach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Ludźmierskiej.

Czytaj więcej

20.11.2017

Po trzech rundach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej - jesteśmy na II miejscu

Bój o czołowe miejsce rozgrywaliśmy z reprezentacją „metalki”. W pierwszej rundzie nasza drużyna zajęła II miejsce, ze stratą jedynie 6 punktów. W drugiej rundzie uplasowaliśmy się na III pozycji, ze stratą 63 punktów w stosunku do lidera.W ostatniej rundzie kadeci wywalczyli pierwszą lokatę z przewagą 20 punktów nad „metalką”. Niestety, było to za mało i w rezultacie musieliśmy uznać wyższość rywala. Po trzech rundach nasza ekipa, która w klasyfikacji generalnej uzyskała 49 punktów mniej niż liderzy, przypadło II miejsce. Nad kolejną drużyną - Zespołem Szkół w Jabłonce - uzyskała ona przewagę 119 punktów.

Czytaj więcej

13.11.2017

Kadeci przy Święcie Niepodległości

Mundurowy poczet naszej szkoły jak zwykle uczestniczył w miejsko-powiatowych obchodach rocznicy odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej

11.11.2017

Patriotyczny spektakl kadetów

Uczniowie sporo się natrudzili, by 99 rocznicę odzyskania Niepodległości uczcić akademią. Ze swoim pomysłowym montażem kadeci wystąpili w wigilię Listopadowego Święta.

Czytaj więcej

10.11.2017

Damskie rządy

Tego roku nie było żadnego reprezentanta męskiej części uczniów w wyborach do Samorządu Uczniowskiego mundurowego. Szkolnej społeczności zdecydowane były natomiast przewodzić dwie Karoliny: Hornik z klasy II policyjnej i Stopka z klasy I wojskowo-policyjnej.

Czytaj więcej

30.10.2017

Międzyszkolna Liga Strzelecka

Na nowotarskiej strzelnicy LOK trwa jesienny sezon zawodów. Młodzież z różnych miejscowości ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizowania w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej.

Czytaj więcej

30.10.2017

Pierwszy kontakt z poligonem za nami

Tydzień temu klasa I wojskowo-policyjna swój pierwszy kontakt z prawdziwym poligonem przeżywała z dużym zaciekawieniem. Dla klasy II wojskowo-pożarniczej wyjazd do jednostki patronackiej, czyli 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, to już chleb powszedni.

Czytaj więcej

19.10.2017

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

Terminy egzaminów kwalifikacyjnych w sesji styczeń/ luty 2018 r. dostępne w zakładce Sekretariat

Czytaj więcej

17.10.2017

Odkrywamy nowe talenty

Serdecznie gratulujemy osobom, które brały udział w konkursie fotograficznym i plastycznym pt. "Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu".

Czytaj więcej

17.10.2017

Zawody Strzeleckie

9 września 2017 r. na Małopolskich Mistrzostwach LOK w strzelaniu sportowym drużyna Klubu Strzeleckiego "Szarotka " LOK z Nowego Targu po raz trzeci z rzędu zdobyła 1 MIEJSCE. W składzie drużyny byli nasi uczniowie: Horniczak Szymon, Fyda Marta i Galica Justyna.

Czytaj więcej

16.10.2017

Policjanci w służbie historii

Mamy kolejny sukces !!!! Nasz trzyosobowy zespół pod okiem majora Krzysztofa Tekiela znalazł się w gronie laureatów pierwszej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Czytaj więcej

16.10.2017

Światowa czołówka szkoły Kishin Juku - na Podhalu i kadetów

Czwarty raz zagościł w Polsce i na Podhalu shuan (tytuł przysługujący głównemu trenerowi) Makoto Kojima – Japończyk, światowej sławy mistrz wschodnich sztuk walki, główny reprezentant szkoły Kishinjuku. Razem z nim pojawili się w Nowym Targu jego znakomici uczniowie. Z obecności shuana skorzystali też nasi kadeci z klasy wojskowo-policyjnej.

Czytaj więcej

22.09.2017

Wywiadówka - LO dla Młodzieży (klasy mundurowe)

W poniedziałek 25 września 2017r. o godz.16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas: I wojskowo/policyjnej, II wojskowo/pożarniczej, II policyjnej i III wojskowo/pożarniczo/policyjnej. Prosimy o obecność. Dyrekcja szkoły

Czytaj więcej

06.09.2017

Obóz w Niedzicy 2017

Pięciodniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny, organizowany z początkiem roku szkolnego w Niedzicy, to już tradycja naszych klas mundurowych. Ten „wycisk” na dobry początek jest dla najmłodszych kadetów przedsmakiem prawdziwego wojskowego szkolenia, zarazem mocnym, niezapomnianym przeżyciem i okazją do integracji z całą szkolną społecznością.

Czytaj więcej

Strona z 7‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›