24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

06.09.2019

INFORMACJA - ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ

Informacja dla kierunków Higienistka Stomatologiczna oraz Technik Usług Kosmetycznych.

Czytaj więcej

16.08.2019

Spotkanie z rodzicami

30 sierpnia 2019 r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w nowym roku szkolnym 2019/2020. Bardzo prosimy o obecność, ze względu na ważne informacje, które będą przekazywane.

Czytaj więcej

06.08.2019

OBÓZ NIEDZICA 2019

Ważne informacje!

Czytaj więcej

06.08.2019

Wykaz podręczników

Informujemy, że szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020 w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu, zostanie podany do wiadomości w pierwszych dniach września. Uczniowie będą mieli odpowiednio wydłużony czas, w celu nabycia podręczników.

Czytaj więcej

18.07.2019

Atrakcyjny zawód technika farmaceutycznego - znów do zdobycia w Szkołach im. prof. Venuleta

NOWY TARG. Po rocznej przerwie, Ministerstwo Edukacji Narodowej przywróciło kształcenie w zawodzie technik farmaceutyczny. W związku z tym Policealna Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu (ul. Św. Katarzyny 1) – posiadająca uprawnienia szkół publicznych - ponownie ogłasza rekrutację na ten atrakcyjny kierunek, na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

09.07.2019

Zmiana godzin otwarcia sekretariatu

Od dnia 17 lipca sekretariat będzie czynny w godz. 9:00-15:00

Czytaj więcej

02.07.2019

Postaci bohaterów września i kolejny sukces kadetów

NOWY TARG. Końcówka roku szkolnego przyniosła kadetom z Prywatnego LO dla Młodzieży kolejny sukces. W gronie dziewięciu ekip z całej Polski dwa zespoły reprezentujące Szkołę zostały laureatami I edycji konkursu „Żołnierze w służbie historii”.

Czytaj więcej

28.06.2019

Ważne!

W dniu 28 czerwca sekretariat czynny do godz. 14:30

Czytaj więcej

25.06.2019

Zakończenie roku szkolnego w liceum mundurowym

NOWY TARG. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, kadeci klas I wojskowo-policyjno-pożarniczej oraz II wojskowo-policyjnej Prywatnego Liceum, zebrali zasłużone nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej

19.06.2019

W konkursie IPN-u i Muzeum Katyńskiego - kadetki wśród laureatów

264 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w 10. edycji konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim. Dwie kadetki z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta - Marcelina Magaś i Arleta Stopiak-Głuch – zostały jego laureatkami II stopnia.

Czytaj więcej

14.06.2019

Policjanci w służbie historii: trzecia edycja, trzeci sukces

NOWY TARG. III edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii” – jak i dwie poprzednie – przyniosła kadetom z Prywatnego Liceum zaszczytne miejsca w gronie laureatów. O wysokiej randze konkursu świadczy fakt, że jest on organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji w Warszawie.

Czytaj więcej

10.06.2019

Pokaz mundurowych formacji w Dniu Dziecka

RABKA-ZDRÓJ. W rabczańskim amfiteatrze, z okazji Dnia Dziecka, odbył się pokaz poszczególnych formacji mundurowych. Brali w nim udział przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej i innych.

Czytaj więcej

10.06.2019

Kadetka LO dla Młodzieży wyróżniona w konkursie "Żyję bez uzależnień"

POWIAT NOWOTARSKI. Podczas V jubileuszowego Pikniku Zdrowia, na scenie w rynku, zostały wręczone nagrody laureatom profilaktycznego konkursu „Żyję bez uzależnień”. Wśród nagrodzonych znalazła się kadetka z klasy II Prywatnego LO dla Młodzieży – Anna Morawa, która zdobyła wyróżnienie.

Czytaj więcej

07.06.2019

W konkursie poświęconym polskim Kresom wyróżnienia dla nowotarskich kadetów

NOWY TARG. Dwójka kadetów z Prywatnego Liceum w Nowym Targu została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, a poświęconym polskim Kresom. Oliwia Twaróg zasłużyła na to pracą „Kresy - wspólna ziemia wielu narodów”, a Marcin Jandura – pracą „Losy Polaków na dawnych Kresach Wschodnich”.

Czytaj więcej

04.06.2019

Kadeci w Wojskowym Ośrodku: tak ćwiczą komandosi i piloci

NOWY TARG. Ponad 10 metrowa ścianka wspinaczkowa – dla utrudnienia odchylona od pionu jak wisząca skała - skoki do głębokiego na 5 metrów basenu z wysokości około 5m, walka wręcz, bieg z pokonywaniem przeszkód i transportowaniem manekina, ćwiczenia sprawnościowe ze skakaniem przez płotki i przez skrzynię podniesioną do maksymalnej wysokości. Tak szkoleni są komandosi i piloci. Taki też treningowy „wycisk” przeszli kadeci z klas pierwszej i drugiej Prywatnego Liceum w Nowym Targu podczas kolejnej wizyty w zakopiańskim Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym.

Czytaj więcej

16.05.2019

Kadeci w Racławicach: historia, patriotyzm i sportowa rywalizacja

NOWY TARG. Zlot Kawalerów Krzyża Virtuti Militari w Racławicach w rocznicę zwycięstwa Kościuszkowskich wojsk i kosynierów nad armią rosyjską 4. kwietnia 1794 roku – zawsze jest dużym wydarzeniem historyczno-patriotycznym. Od lat uczestniczą w nim kadeci z Prywatnego LO. Tak było i podczas 225. rocznicy słynnej bitwy.

Czytaj więcej

13.05.2019

Poligonowe ćwiczenia pod kątem pucharowych Zawodów

NOWY TARG – KRAKÓW. Majowe ćwiczenia grup wojskowo-policyjnych kadetów z Prywatnego Liceum w jednostce patronackiej, czyli w krakowskim 5. Batalionie Dowodzenia, miały na celu jak najlepsze przygotowanie mundurowej młodzieży do planowanych końcem miesiąca Zawodów o Puchar Przechodni Dowódcy Batalionu.

Czytaj więcej

Strona z 14‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›