24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

18.06.2018

Ania Morawa zdobyła puchar SZEFA WSzW w Krakowie

Uczniowie Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu po raz 4 z rzędu brali udział w uroczystościach rocznicowych Bitwy pod Racławicami oraz święcie dedykowanym kawalerom i damom odznaczonym Krzyżem Virtuti Militari.

Czytaj więcej

12.06.2018

Dni otwarte szkoły Policji w Katowiach

Kilkuletnią tradycję mają wiosenne wyjazdy kadetów z klas o profilu policyjno-wojskowym do Katowic, na Dzień Otwarty tamtejszej Szkoły Policji. Tym razem kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu – jak ich poprzednicy ze starszych roczników – mogli podczas wizyty w Katowicach uczestniczyć w wyjątkowo ciekawych i widowiskowych pokazach. Nabyli też sporo praktycznej wiedzy o sposobie rekrutacji i wymaganiach stawianych kandydatom.

Czytaj więcej

04.06.2018

Zajęcia kadetów w WOSzK

30 maja klasa pierwsza o profilu wojskowo-policyjnym miała okazję wziąć udział w zajęciach organizowanych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo Kondycyjnym w Kościelisku. Zajęcia organizowane były przez instruktorów, którzy szkolili naszych kadetów w następujących dziedzinach: nurkowanie w stroju płetwonurka, wspinanie po ściance, walka wręcz.

Czytaj więcej

28.05.2018

O włos od zwycięstwa

NOWY TARG – KRAKÓW. Reprezentacje ośmiu małopolskich szkół z klasami mundurowymi rywalizowały w dorocznych sportowo-wojskowych zmaganiach o Puchar Dowódcy 5. batalionu dowodzenia w Krakowie Rząsce. Ubiegłego roku prestiżowy puchar przechodni wywalczyła ekipa Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży ze Szkół im. prof. Venuleta w Nowym Targu. Tego roku do zwycięstwa brakło jej tylko jednego punktu…

Czytaj więcej

21.05.2018

Sukces Justyny w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez IPN

10 maja 2018 r. Komisja Konkursowa oceniająca prace w konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, dokonała oceny prac i przyznała 18 tytułów laureatów w każdej z trzech grup wiekowych. W ramach konkursu wpłynęło 257 prac. W tym roku nadesłane komiksy oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat.

Czytaj więcej

17.05.2018

Matura 2018

Po dwutygodniowych zmaganiach w dniu dzisiejszym kończy się matura w naszej szkole. Teraz pozostaje cieszyć się długimi wakacjami i czekać niecerpliwie na wyniki 3 lipca :)

Czytaj więcej

07.05.2018

Ślubowanie Kadetów

Najbardziej podniosła i wzruszająca zarazem uroczystość w rocznym cyklu wydarzeń związanych z działalnością Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu to ślubowanie kadetów z klas I i pożegnanie klas III. Mundurowa gala odbyła się, jak zwykle, na boisku Szkoły Podstawowej nr 1. Kadetom towarzyszyli w tym ważnym momencie rodzice, nauczyciele, dyrekcja Szkoły,przedstawiciele wojska i Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Czytaj więcej

04.05.2018

Targi szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Waksmundzie, a w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szaflarach odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Targi te mają na celu przedstawienie uczniom trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu nowotarskiego, ale nie tylko, ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z nas przechodził ten etap, kiedy musiał dokonać wyboru jaką drogą chciałby w swoim życiu dalej podążać, dlatego też, prezentacja oferty edukacyjnej jest rzeczą bardzo ważną, aby zachęcić ucznia do podjęcia nauki w danej szkole.

Czytaj więcej

27.04.2018

Przerwa majowa

Informujemy, że przerwa majowa trwa od 30.04 do 08.05

Czytaj więcej

26.04.2018

Ślubowanie uczniów klasy 1wp

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, znajomych uczniów klasy 1wp na uroczyste ślubowanie. Rozpoczęcie uroczystość o godz. 11:00 na boisku szkolnym przy gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, Plac Słowackiego 14

Czytaj więcej

26.04.2018

3 wpp!

Zakończenie roku szkolnego o godz. 9:30

Czytaj więcej

24.04.2018

Dorośli czytają dzieciom

24.04.2018 r w Szkole Podstawowej w Borze po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Dorośli czytają dzieciom”. Dzieci przywitały nas piękną inscenizacją do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło naszych kadetek Klaudii i Ani które, reprezentując szkołę czytały dzieciom wybrane przez siebie utwory literackie nawiązujące do profilu kształcenia. Była zatem mowa o słoneczku i fladze a także o dzielnym policjancie. Gromkie brawa świadczyły o tym, iż dzieciom się podobało. Brawo dla dziewczyn. !!!!!

Czytaj więcej

23.04.2018

DNI OTWARTE - to już jutro!

Policealna Szkoła Służb Medycznych i Prywatne Policealne Studium Zawodowe- Zaoczne zaprasza 24 kwietnia w godz: 9:00-13:00 na DNI OTWARTE

Czytaj więcej

20.04.2018

Oddali to co najcenniejsze

Wiosenna akcja honorowego krwiodawstwa nie jest już tak tłumna jak jesienna, ze względu na terminy egzaminów, wyjazdów, matur i innych zajęć. Ale młodzież mundurowego LO z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu dołączyła do niej niezawodnie.

Czytaj więcej

16.04.2018

Dzień Otwarty - pełen pokazów i emocji

Nie tylko wiedzy o profilach kształcenia, ale i sporych emocji dostarczył uczestnikom Dzień Otwarty w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu. Na ten czas dyrekcji udało się zaprosić nawet przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy demonstrowali poszczególne elementy wyposażenia funkcjonariusza. O specyfice nauki przygotowującej do pracy w służbach mundurowych młodszym kolegom opowiadali sami kadeci z klas o profilach wojskowym, policyjnym i pożarniczym.

Czytaj więcej

04.04.2018

DZIEŃ OTWARTY - 12 kwietnia 2018 rok w godzinach 9-13

W programie m.in. spotkanie z nowotarskimi kadetami z klas licealnych o profilu wojskowym, policyjnym i pożarniczym, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Czytaj więcej

04.04.2018

Patronat ASzW z perspektywą wojskowej kariery

Nasze Liceum kilka razy w roku podejmuje gościa z Warszawy. Wizyta przedstawiciela Akademii Sztuki Wojennej to jeden z efektów, zadekretowanego stosowną umową patronatu tej placówki nad nowotarską Szkołą. Spotkania wysokich rangą zawodowych wojskowych z kadetami to okazja, by przedstawić młodzieży zasady rekrutacji do wyższych uczelni wojskowych i zarysować perspektywę wojskowej kariery.

Czytaj więcej

26.03.2018

Strażacy poznawali aparaty powietrzne

Zajęcia kadetów w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej były tym razem poświęcone poznawaniu budowy oraz zasad działania i używania sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Czytaj więcej

22.03.2018

Kadeci nie chcą oddać Pucharu Dowódcy

Zawody O Puchar Dowódcy 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce to doroczne zmagania, w których bierze udział siedem szkół patronackich krakowskiej jednostki, z terenu całej południowej Polski. Ponieważ kadeci Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży ubiegłego roku triumfowali w zawodach, zdobywając Puchar, tym razem zamierzają powtórzyć sukces. Dlatego podczas kolejnej wizyty w siedzibie 5. Batalionu mocno przykładali się do ćwiczeń.

Czytaj więcej

Strona z 10‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›