24.10.2018

Poprawa egzaminów zawodowych 9-10.01.2019 r.

Aktualności

07.05.2018

Ślubowanie Kadetów

Najbardziej podniosła i wzruszająca zarazem uroczystość w rocznym cyklu wydarzeń związanych z działalnością Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu to ślubowanie kadetów z klas I i pożegnanie klas III. Mundurowa gala odbyła się, jak zwykle, na boisku Szkoły Podstawowej nr 1. Kadetom towarzyszyli w tym ważnym momencie rodzice, nauczyciele, dyrekcja Szkoły,przedstawiciele wojska i Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Czytaj więcej

04.05.2018

Targi szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Waksmundzie, a w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szaflarach odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Targi te mają na celu przedstawienie uczniom trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu nowotarskiego, ale nie tylko, ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z nas przechodził ten etap, kiedy musiał dokonać wyboru jaką drogą chciałby w swoim życiu dalej podążać, dlatego też, prezentacja oferty edukacyjnej jest rzeczą bardzo ważną, aby zachęcić ucznia do podjęcia nauki w danej szkole.

Czytaj więcej

27.04.2018

Przerwa majowa

Informujemy, że przerwa majowa trwa od 30.04 do 08.05

Czytaj więcej

26.04.2018

Ślubowanie uczniów klasy 1wp

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, znajomych uczniów klasy 1wp na uroczyste ślubowanie. Rozpoczęcie uroczystość o godz. 11:00 na boisku szkolnym przy gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, Plac Słowackiego 14

Czytaj więcej

26.04.2018

3 wpp!

Zakończenie roku szkolnego o godz. 9:30

Czytaj więcej

24.04.2018

Dorośli czytają dzieciom

24.04.2018 r w Szkole Podstawowej w Borze po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Dorośli czytają dzieciom”. Dzieci przywitały nas piękną inscenizacją do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło naszych kadetek Klaudii i Ani które, reprezentując szkołę czytały dzieciom wybrane przez siebie utwory literackie nawiązujące do profilu kształcenia. Była zatem mowa o słoneczku i fladze a także o dzielnym policjancie. Gromkie brawa świadczyły o tym, iż dzieciom się podobało. Brawo dla dziewczyn. !!!!!

Czytaj więcej

23.04.2018

DNI OTWARTE - to już jutro!

Policealna Szkoła Służb Medycznych i Prywatne Policealne Studium Zawodowe- Zaoczne zaprasza 24 kwietnia w godz: 9:00-13:00 na DNI OTWARTE

Czytaj więcej

20.04.2018

Oddali to co najcenniejsze

Wiosenna akcja honorowego krwiodawstwa nie jest już tak tłumna jak jesienna, ze względu na terminy egzaminów, wyjazdów, matur i innych zajęć. Ale młodzież mundurowego LO z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu dołączyła do niej niezawodnie.

Czytaj więcej

16.04.2018

Dzień Otwarty - pełen pokazów i emocji

Nie tylko wiedzy o profilach kształcenia, ale i sporych emocji dostarczył uczestnikom Dzień Otwarty w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu. Na ten czas dyrekcji udało się zaprosić nawet przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy demonstrowali poszczególne elementy wyposażenia funkcjonariusza. O specyfice nauki przygotowującej do pracy w służbach mundurowych młodszym kolegom opowiadali sami kadeci z klas o profilach wojskowym, policyjnym i pożarniczym.

Czytaj więcej

04.04.2018

DZIEŃ OTWARTY - 12 kwietnia 2018 rok w godzinach 9-13

W programie m.in. spotkanie z nowotarskimi kadetami z klas licealnych o profilu wojskowym, policyjnym i pożarniczym, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Czytaj więcej

04.04.2018

Patronat ASzW z perspektywą wojskowej kariery

Nasze Liceum kilka razy w roku podejmuje gościa z Warszawy. Wizyta przedstawiciela Akademii Sztuki Wojennej to jeden z efektów, zadekretowanego stosowną umową patronatu tej placówki nad nowotarską Szkołą. Spotkania wysokich rangą zawodowych wojskowych z kadetami to okazja, by przedstawić młodzieży zasady rekrutacji do wyższych uczelni wojskowych i zarysować perspektywę wojskowej kariery.

Czytaj więcej

26.03.2018

Strażacy poznawali aparaty powietrzne

Zajęcia kadetów w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej były tym razem poświęcone poznawaniu budowy oraz zasad działania i używania sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Czytaj więcej

22.03.2018

Kadeci nie chcą oddać Pucharu Dowódcy

Zawody O Puchar Dowódcy 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce to doroczne zmagania, w których bierze udział siedem szkół patronackich krakowskiej jednostki, z terenu całej południowej Polski. Ponieważ kadeci Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży ubiegłego roku triumfowali w zawodach, zdobywając Puchar, tym razem zamierzają powtórzyć sukces. Dlatego podczas kolejnej wizyty w siedzibie 5. Batalionu mocno przykładali się do ćwiczeń.

Czytaj więcej

20.03.2018

Kiermasz Szkół

Doroczny Kiermasz Szkół Ponadgimnazjalnych w Jabłonce, jest jednym z dwóch największych i najbardziej znaczących tego typu spotkań w regionie. Bierze w nim udział kilkanaście placówek z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, prezentując swoją ofertę edukacyjną. Oczywiście nie zabrakło ze swoją ofertą naszego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Czytaj więcej

13.03.2018

Sekretariat

od 13 do 27 marca czynny w godz. 8.00-15.30

Czytaj więcej

09.03.2018

Kadeci lawinowo przeszkoleni

Wśród kadetów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu nie brakuje chętnych, by odbyć w Tatrach szkolenie pod hasłem „Lawinowe ABC”. Placówka zapewnia im to we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Na jego terenie taki edukacyjny trening przeszła kolejna tej zimy grupa kadetów.

Czytaj więcej

07.03.2018

Gimnazjaliści, czekamy na Was!

Dyrekcja Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się w siedzibie szkoły 12 kwietnia (czwartek) w godzinach od 9.00 – 13.00

Czytaj więcej

09.02.2018

Żywa lekcja historii

Nasi kadeci przeprowadzili wśród uczniów ,,Sokoła” ( Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu) żywe lekcje historii dotyczące powstania Policji Państwowej, jej funkcjonowania w okresie między wojennym poprzez zbrodnie katyńską. Lekcje kończono omówieniem historii Polskiej Policji w Generalnym Gubernatorstwie oraz przedstawieniem sylwetek policjantów, którzy pełnili służbę w okresie między wojennym. Jeden z nich został zamordowany z rąk NKWD w Kalininie, natomiast drugi pełnił służbę w tzw. Granatowej Policji. 

Czytaj więcej

05.02.2018

Zajęcia w Jednostce

Lato czy zima – kadeci ćwiczą, doskonaląc nabyte wcześniej umiejętności w warunkach polowych, ale i pod dachem jednostki patronackiej, czyli 5. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie-Rząsce, z użyciem specjalistycznego sprzętu. Temu służył ich pierwszy w nowym roku wyjazd do Krakowa.

Czytaj więcej

Strona z 9‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›